Новини / Економіка / Багатим німцям доведеться платити більше податків
11 серпня 2012, 08:26
Розмір шрифта: А А А

Багатим німцям доведеться платити більше податків

Багатим німцям доведеться платити більше податків, Німеччина, податок на багатство, Ангела Меркель, дефіцит бюджету
Багатим німцям доведеться платити більше податків

Бути багатим в Німеччині стане дорожче. Німецька опозиція готує законопроект, який поверне в ФРН податок на багатство, скасований в 1997 році. Правляча коаліція на чолі з Ангелою Меркель виступає проти цього

Німецькі політики готують наступ на багатих громадян країни. Представники опозиційних «Партії зелених» та соціал-демократів заявили, що Берліну варто перейняти досвід Франції у боротьбі з бюджетним дефіцитом і ввести податок на багатих.

У сусідній Франції ідея обкласти мільйонерів податком стала одним з головних передвиборних обіцянок соціаліста Франсуа Олланда. Усіх французів, які заробляють більше 1 млн євро на рік, хотіли змусити відраховувати до скарбниці 75%. Злякавшись такої перспективи, французькі мільйонери почали підшукувати для себе нове місце проживання і, наприклад, влада Великобританії не приховувала, що готова «розстелити килимову доріжку французьким громадянам». Але після приходу Олланд до влади, новий міністр бюджету країни Жером Каюзак заявив, що податок на багатство «поки вводити не планується».

Тепер цю ідею просувають в Німеччині, де податок на багатство був скасований Конституційним судом ще в 1997 році. Але тепер представники «зелених» та соціал-демократів вважають, що настав час його відродити.

Як пише Spiegel, автори проекту пропонують ввести для всіх німців, чий дохід перевищує 2 млн євро на рік, обов'язкові відрахування до бюджету в розмірі 1%.

 

«Для одружених пар податок буде вдвічі вищим», — заявив виданню один з ініціаторів закону, міністр з фінансів землі Північний Рейн-Вестфалія Норберт Вальтер-Борьянс (СДПН). Він упевнений, що оскільки податок становить всього 1%, він «не стане непідйомною ношею для багатих».

Ініціювати введення податку опозиція має намір через Бундесрат (орган представництва земель), де на відміну від Бундестагу (парламент ФРН) представники опозиційних партій мають більшість. Передбачається, що пропозиція буде внесена на розгляд членів Бундесрату вже восени, після літніх канікул.

Німецький інститут економічних досліджень (DIW) уже підрахував, що введення податку на майно в розмірі 1% для тих, хто заробляє більше 2 млн євро на рік, буде щорічно приносити німецькому бюджету додаткові 11,5 млрд євро. Причому, за словами Вальтера-Борьянса, ця оцінка вже враховує можливе «втеча» деяких німців в інші країни, де подібних податків не існує.

«Тільки в Північному Рейні-Вестфалії [найбільша за чисельністю населення земля ФРН] цей податок принесе в скарбницю зайві 3,5 млрд євро на рік», — заявив земельний міністр фінансів.

Згідно з підрахунками фахівців, податок торкнеться приблизно 140 тис. осіб. «Приватні грошові активи німців за 10 років зросли з 3,6 трлн. до 4,7 трлн євро. З урахуванням матеріальних активів, ця сума збільшується до 10 трлн євро», — сказав Вальтер-Борьянс.

Представники правлячого в Німеччині союзу ХДС / ХСС виступили різко проти ініціативи «зелених» та соціал-демократів. Однак прихильників введення податку підтримують профспілки.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Дефіцит робочих рук: яких фахівців не вистачає в Україні

31 травня 2017, 10:30

Глобальний прогноз: підвищення пенсійного віку неминуче

29 травня 2017, 10:10

Порошенко розраховує на підтримку України з боку «Великої сімки»

20 травня 2017, 15:51

В Україні не вистачає «доступних» ліків

16 травня 2017, 19:41

Останні новини за сьогодні: