Новини / Економіка / НБУ вводить нову ювілейну монету
11 березня 2009, 08:45
Розмір шрифта: А А А

НБУ вводить нову ювілейну монету

НБУ вводить нову ювілейну монету, Національний банк України, пам\'ятна ювілейна монета, Карпатська Україна, номінал
НБУ вводить нову ювілейну монету

Національний банк України з 13 березня 2009 року вводить в обіг пам‘ятну ювілейну монету «70 років проголошення Карпатської України» номіналом 2 гривні з серії «Відродження української державності». Про це повідомляє НБУ.

Ювілейна монета присвячена подіям 1938-1939 років, пов’язаних з проголошенням і озброєним захистом Карпатської України, недовгий період існування якої став однією з найяскравіших сторінок багатовікової боротьби карпатських українців за встановлення української державності.

 

Монета виготовлена з нейзільберу масою 12,8 гр. і діаметром 31 мм. Якість монети – «спеціальний анциркулейтед», гурт — рифлений. Монета випущена тиражем 35 000 шт.

На аверсі монети зображений килим з традиційним карпатським орнаментом, а також розміщені: малий Державний Герб України, напис півколом — «Національний банк України», внизу — номінал і рік чеканки монети — «2/Гривни/2009» і логотип Монетного двору Національного банку України.

 

На реверсі зображений закарпатець з прапором, на тлі якого, — герб Карпатської України, а також розміщені написи: під прапором — «70/Лет», зліва півколом — «Проголошення Карпатської України».

Пам‘ятна монета номіналом 2 грн. є дійсним платіжним засобом України і обов’язкова до прийому без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, внески, акредитиви і для перекладів.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: