Новини / Економіка / Україна йде на новий рекорд з експорту яблук
18 квітня 2017, 20:09
Розмір шрифта: А А А

Україна йде на новий рекорд з експорту яблук

Україна йде на новий рекорд з експорту яблук, українські яблука, російське ембарго, імпорт, польща
Україна йде на новий рекорд з експорту яблук

Офіційний експорт українських яблук в цьому сезоні збільшився майже не 30%, порівняно з минулим роком і фактично вже в лютому досяг докризового рівня.

З липня 2016 р по лютий 2017 р. Україна експортувала 10,5 тис. тонн яблук. Для порівняння, за той же період минулого року на зовнішній ринок було продано лише 7 тис. т.

Сезон ще не закінчився, але вже можна говорити, що Україна вийшла на докризові показники експорту, незважаючи на офіційну заборону поставок в Росію. Нагадаємо, у сезоні 2013-2014, коли ще не діяло російське ембарго, Україна продала за кордон трохи більше 9 тис. т.

Ще одним досягненням поточного сезону стало розширення географії експорту українських яблук за рахунок поставок в Лівії, Австрію, Вірменію, Грузію, Індонезію, Ірак, Хорватію і навіть Австрію, Швецію і Норвегію. Але все ж головним офіційним покупцем українських яблук на зовнішньому ринку поки є Білорусь.

На тлі збільшення експорту, Україна нарощувала імпорт яблук. За 9 місяців поточного сезону ми купили близько 10,5 тис. т імпортних плодів, тобто, приблизно стільки ж, скільки і експортували. Це майже на 15% більше, ніж за той же період минулого сезону. Головним постачальником яблук в Україну залишається Польща.

Але такого збільшення експорту недостатньо для того, щоб ціни на продукцію на внутрішньому ринку істотно збільшилися. Сьогодні яблука в Україні коштують приблизно 7-8 грн. / кг і протягом зими подорожчали лише на 15-20%. Втім, зараз українські господарства продають яблука вже на 10-15% дорожче, ніж рік тому.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Все більше українців починають платити податки в Польщі

30 травня 2017, 15:45

Україна збільшила імпорт продуктів в країни ЄС

23 травня 2017, 17:26

Останні новини за сьогодні: