Новини / Економіка / Порошенко підписав закон про ратифікацію угоди про вільну торгівлю з Канадою
3 квітня 2017, 18:31
Розмір шрифта: А А А

Порошенко підписав закон про ратифікацію угоди про вільну торгівлю з Канадою

Порошенко підписав закон про ратифікацію угоди про вільну торгівлю з Канадою, вільна торгівля, Канада, Петро Порошенко
Порошенко підписав закон про ратифікацію угоди про вільну торгівлю з Канадою

Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про ратифікацію угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою».

Як повідомляє прес-служба президента України в понеділок, дана угода була підписана 11 липня 2016 року під час візиту в Україну прем‘єр-міністра Канади Джастіна Трюдо.

Як зазначається, угода набуде чинності в перший день другого місяця після отримання останньої з сторін повідомлення про завершення виконання процедур, необхідних для набуття його чинності.

«З моменту вступу в силу угоди Канада відкриє для українських експортерів 98% свого ринку товарів, що є предметом двосторонньої торгівлі. Враховуючи різний рівень економічного і соціального розвитку України та Канади, сторони будуть застосовувати принцип асиметричності тарифних зобов’язань, що дозволить нашій державі адаптувати торгівлю з цією країною в умовах вільної торгівлі», — сказано в повідомленні.

Документ містить низку норм і зобов‘язань, що стосуються нетарифних заходів, які будуть сприяти тому, що доступ до ринків не буде обмежуватися невиправданими бар’єрами в торгівлі.

«Очікується, що угода, крім збільшення товарообігу між державами, сприятиме притоку іноземних інвестицій в Україну, створення нових робочих місць, що, в свою чергу, позитивно вплине на зростання ВВП держави», — сказано в повідомленні прес-служби.

Закон про ратифікацію був прийнятий Верховною Радою 14 березня 2017 року.

Як зазначив перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів в ході голосування цього закону, результати аналізу, проведеного науковими інститутами, свідчать: скасування Канадою імпортних мит дозволить українським виробникам харчової, легкої, хімічної, нафтохімічної та машинобудівної промисловості отримати максимальні переваги на канадських ринках. З іншого боку, угода відкриє можливості для імпорту сировини і передових технологій, що сприятиме економічному зростанню України.

Згідно з прогнозними розрахунками, введення в дію угоди призведе до незначних втрат доходів держбюджету, в тому числі — від скасування ввізного мита приблизно на $1,2 млн в перший рік дії документа. У той же час очікується, що в середньостроковій перспективі недонадходження будуть компенсовані за рахунок ПДВ, зростання припливу прямих іноземних інвестицій.

Як сказав С. Кубів, угода про вільну торгівлю з Канадою передбачає дотримання прозорості процедур походження товарів, розробки технічних регламентів, оцінки відповідності.

Ратифікація угоди стимулюватиме українських виробників виробляти конкурентоспроможну продукцію, що розширить діапазон експортних товарів, в свою чергу, позитивно вплине на економічний розвиток держави.

Для вступу в силу угоди необхідна його ратифікація парламентами обох країн.

Очікуються голосування в Сенаті Канади (третє читання), підписання президентом і генерал-губернатором Канади відповідно, обмін ратифікаційними документами.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  Порошенко назвав умови для відновлення нормальних відносин з Росією

  27 травня 2017, 18:45

  Навіщо забороняти авто на єврономерах

  26 травня 2017, 15:52

  Підписано указ про право українців на безвіз

  26 травня 2017, 15:21

  Останні новини за сьогодні: