Новини / Економіка / Україна і Білорусь домовилися про відновлення експорту електроенергії
6 червня 2016, 16:36
Розмір шрифта: А А А

Україна і Білорусь домовилися про відновлення експорту електроенергії

Україна і Білорусь домовилися про відновлення експорту електроенергії, Ігор Насалик, енергетична сфера, експорт електроенергії
Україна і Білорусь домовилися про відновлення експорту електроенергії

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик обговорив з першим заступником міністра енергетики Республіки Білорусь Леонідом Шенцем ряд питань співпраці в енергетичній сфері. Зустріч відбулася 6 червня в рамках поїздки української делегації в Мінську, повідомляється на сайті Міненерговугілля.

Одним з важливих питань, обговорених під час зустрічі, є відновлення експорту електроенергії з України до Білорусі, який був тимчасово припинений з листопада 2014 року. За словами міністра Ігоря Насалика, відновлення експорту дозволить збільшити навантаження енергоблоків українських АЕС, а також частку атомної генерації в структурі виробництва і знизити собівартість електроенергії в Україні. Крім того, сторони визначили, що постачання електроенергії буде здійснювати Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго».

Міністр нагадав, що Міненерговугілля розробило проект розпорядження Кабінету міністрів України «Про збільшення потенціалу експорту електроенергії» з метою створення сприятливих умов для експорту електроенергії. Зараз це розпорядження проходить процедуру погодження в органах виконавчої влади, а після його прийняття будуть визначені конкретні терміни та обсяги постачань електроенергії.

Також сторони обговорили технічну можливість транзиту української електроенергії через Білорусь в Литву, забезпечення паралельної роботи енергосистем України і Білорусії, а також отримання аварійної допомоги у разі необхідності.Крім того, українська сторона підтримала пропозицію білоруських колег щодо відновлення роботи українсько-білоруської робочої групи з питань співробітництва у сфері енергетики в рамках роботи Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва.

В склад делегації від України увійшли директор департаменту електроенергетичного комплексу Міненерговугілля Ольга Буславец, т.в.о. директора ДП "НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук, в.о. директора ДПЗД «Укрінтеренерго» Василь Андрієнко та інші експерти в галузі енергетики.
 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  Україна знайшла альтернативу вугіллю з Донбасу

  3 квітня 2017, 19:30

  Україна планує відновити експорт електроенергії в Молдову

  29 березня 2017, 14:39

  Останні новини за сьогодні: