Новини / Економіка / Пізній збір врожаю забезпечив тимчасове зростання ВВП
21 листопада 2013, 11:43
Розмір шрифта: А А А

Пізній збір врожаю забезпечив тимчасове зростання ВВП

Пізній збір врожаю забезпечив тимчасове зростання ВВП, ВВП, врожай, Микола Азаров, сільське господарство
Пізній збір врожаю забезпечив тимчасове зростання ВВП

Поліпшення показника реального ВВП України було забезпечено перенесенням частини збору врожаю з вересня на жовтень

Вчора прем‘єр-міністр України Микола Азаров заявив, що темпи спаду економіки за підсумками десяти місяців сповільнилися до 0,6%. Поліпшення показника реального ВВП було забезпечено перенесенням частині збору врожаю з вересня на жовтень, відзначають експерти. Про це пише Комерсант-Україна в публікації «Село за все у відповіді».

Падіння української економіки триває вже п’ятий місяць поспіль, з третього кварталу минулого року. Скорочення ВВП у першому кварталі 2013 року становила 1%, а в наступних кварталах — 1,3% і 1,5% відповідно. Держстат повідомляє лише квартальні дані ВВП, відмовившись кілька років тому від публікації щомісячної статистики. Проте внутрішні розрахунки Держстат проводить для українських чиновників.

Для того щоб після 1-1,5-процентного падіння показати в січні-жовтні -0,6%, безпосередньо в жовтні повинен був відбутися різке зростання економіки. «Враховуючи, що за підсумками дев'яти місяців спостерігалося падіння ВВП сумарно на рівні близько 1,3%, для гальмування спаду до 0,6% необхідно, щоб економічне зростання в жовтні становив 6%», — розрахувала головний економіст ІК Dragon Capital Олена Бєлан. Видимих підстав для цього не було. За даними Держстату, минулого місяця спад промислового виробництва склав 4,9% (до аналогічного місяця 2012 року).

6-процентний підйом економіки в жовтні статистично був можливий. Сільське господарство за минулий місяць збільшило кумулятивні темпи зростання галузі з 3% до 9,9%. «Для такого прискорення необхідний місячний зростання в півтора рази», — пояснила Вона. За даними Держстату, цей показник в жовтні склав 42,9% (до жовтня 2012 року). Такий ріст був забезпечений перенесенням частині збору врожаю з вересня на жовтень з-за складних погодних умов на початку осені, говорить начальник аналітичного департаменту ІК «АРТ-Капітал» Ігор Путілін. З-за несприятливої погоди темпи приросту сільського господарства у січні-вересні сповільнилися з 13,3% (за січень-серпень) до 3%.

Однак цей фактор вже вичерпав себе, тому експерти не бачать підстав для збереження таких темпів зростання ВВП в подальші місяці і, відповідно, позитивного показника за підсумками року.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Глобальний прогноз: підвищення пенсійного віку неминуче

29 травня 2017, 10:10

Гройсман вірить, що цифрова економіка підніме ВВП України

17 травня 2017, 09:39

Ціна на українську полуницю знизилася вдвічі

8 травня 2017, 13:20

Останні новини за сьогодні: