Новини / Економіка / FATF може оголосити офшорні зони поза законом
22 грудня 2011, 12:04
Розмір шрифта: А А А

FATF може оголосити офшорні зони поза законом

FATF може оголосити офшорні зони поза законом, FATF, податки, відмивання грошей, банки, офшорні зони
FATF може оголосити офшорні зони поза законом

Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) близька до того, щоб визнати ухилення від сплати податків злочином, що підпадає під дію законодавства про протидію легалізації коштів, отриманих незаконним шляхом.

Як пише The Wall Street Journal, офіційне оголошення очікується на пленарній сесії FATF на початку 2012 року, і цей крок, ймовірно, буде мати дуже серйозні наслідки. Організація вже більше двох років працює над тим, щоб прирівняти ухилення від податків до відмивання грошей.

Зокрема, подібний підхід загрожує поступовим вимиранням «податкових притулків» — офшорних зон з пільговим режимом оподаткування. Розвинені країни активізували боротьбу з регіонами «податкового раю» в ході фінансової кризи 2008-2009 років, їх підштовхнув до цього дефіцит ліквідності та наявність величезних — таких близьких і таких недоступних — сум грошей на офшорних рахунках громадян і компаній, які приховують свої доходи від податкових органів .

Рішення FATF про визнання податкових порушень відмиванням грошей розв‘яже руки США та іншим країнам і дозволить їм отримати доступ до даних про офшорні рахунки, вважають експерти. Більше 180 країн, включаючи Росію і Китай, зобов’язалися дотримуватись стандартів FATF, при цьому ступінь дотримання оцінюється іншими державами.

Включення країни в «чорний список» FATF може мати серйозні економічні наслідки, відзначає WSJ.

Зміна підходу до оцінки податкових злочинів важким тягарем ляже на фінансові інститути і транснаціональні корпорації, відзначає партнер Dechert LLP Томас Богл.

«Банкам і компаніям доведеться як слід розібратися в тому, що є законним податковим плануванням, а що вважається ухиленням від податків», — пояснив він.

Галузеві організації фінансового сектора вже направляли FATF листи з попередженнями про те, що занадто широка трактування ухилення від податків негативно позначиться на світовій фінансовій системі.
 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

До літа українцям готують нові податкові сюрпризи

30 травня 2017, 16:17

Все більше українців починають платити податки в Польщі

30 травня 2017, 15:45

Українців можуть змусити платити податок за електронні гаманці

29 травня 2017, 14:36

Останні новини за сьогодні: