Новини / Економіка / Україна є найціннішим призом, що залишився для ЄС у Східній Європі — The Economist
8 жовтня 2013, 07:58
Розмір шрифта: А А А

Україна є найціннішим призом, що залишився для ЄС у Східній Європі — The Economist

Україна є найціннішим призом, що залишився для ЄС у Східній Європі - The Economist, Україна, Європейський Союз, митний союз
Україна є найціннішим призом, що залишився для ЄС у Східній Європі — The Economist

Підписання угоди про асоціацію з Україною може стати таким самим вирішальним моментом для східноєвропейського регіону, як і рішення прийняти колишні комуністичні країни центральної Європи до ЄС, – пише The Economist.
«Україна вже давно перебуває на межі між Сходом та Заходом», – пише The Economist і зауважує, що із підписанням угоди про асоціацію з ЄС наступного місяця, що також передбачає вільну торгівлю, «країна із 46-мільйонним населенням» схиляється врешті до західного вектору. «Проте залишається один фактор – тиск на Україну з боку Путіна», – зазначає видання. І те, що цей тиск відбувається саме у торговельній сфері цілком зрозуміло – Росія залишається найбільшим ринком для українських товарів.
Тим не менш, пише видання, Україна виграє набагато більше, зробивши крок на захід. Після підписання угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі «торгівля змінюється, в цілому, в напрямку більшого та багатшого ринку, ніж той, яким міг би коли-небудь бути у Митному союзі». «ЄС має добре випробувану форму допомоги у реформуванні та лібералізації економік колишнього радянського блоку. Навіть українські олігархи близькі до Януковича визнають, що більша конкуренція з боку ЄС допоможе їм модернізувати свої компанії. У майбутньому, угода про асоціацію може навіть стати попередницею можливого членства в ЄС», – пише The Economist. При цьому додає, що штовхають зараз українців до ЄС зовсім не згадані вище фактори, а російське залякування.
«Коли Росія тиснула на Вірменію, вона здалася та вирішила приєднатися до Митного союзу. Проте Молдова та Грузія відповіли, що будуть рухатися до ЄС. Так само в Україні, опитування показують, що підтримка угоди про асоціацію зросла до більш ніж 50%», – пише The Economist.
Як зазначає видання, «деякі європейці вважають, що аби випередити ризик втрати України на користь Путіна, ЄС повинен послабити свої умови в угоді про асоціацію». Проте The Economist вважає, що це було б помилкою, оскільки тиск ЄС працює: «Україна може все ще бути корумпованою олігархією, але вона робить ті реформи, яких вимагає Брюссель».
«У цілому, цінність і привабливість угоди про асоціацію полягає саме в умовах, які вона встановлює для лібералізації і реформ: якщо пом’якшити ці умови для одного спеціального випадку, то це послабить їх для всіх. ЄС матиме важелі впливу навіть після того, як угоду про асоціацію буде підписано. Брюссель сподівається запровадити свої складові механізму вільної торгівлі одразу ж після підписання, однак угода потребує ратифікації національними парламентами, аби повністю увійти в дію; ймовірно, що цей процес триватиме аж до наступних президентських виборів в Україні на початку 2015 року», – пише The Economist.
Видання також зазначає, що якщо Росія продовжуватиме тиснути, Україна потребуватиме також фінансової допомоги з боку європейців, аби добре пережити зиму. The Economist вважає, що вона повинна їх отримати. Крім того, на думку видання, ЄС міг би спростити візовий режим.
«З обох сторін, Україна – це найцінніший приз, що залишився у Східній Європі. Цей момент міг би стати таким же вирішальним для регіону, як і рішення у 1990-х прийняти колишні комуністичні країни центральної Європи до ЄС. На щастя, завдяки абсурдному залякуванню з боку Путіна, приз потрапить до європейських рук», – зазначає The Economist.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: