Новини / Економіка / Національний банк відмовився від валютних експериментів
12 жовтня 2010, 08:56
Розмір шрифта: А А А

Національний банк відмовився від валютних експериментів

Національний банк відмовився від валютних експериментів, Національний банк України, валюта, Нафтогаз України, девальвація, Анастасія Головач
Національний банк відмовився від валютних експериментів

У жовтні Нацбанк відновив прямі продажі валюти «Нафтогазу». Швидше за все, це зроблено з метою не допустити девальваційного тиску на гривню

У жовтні Національний банк повернувся до практики продажу валюти «Нафтогазу» безпосередньо, позбавивши останнього від необхідності скуповувати долари на міжбанківському ринку.

Нагадаємо, в перший тиждень поточного місяця «Нафтогаз» розрахувався за газ поставлений у вересні, заплативши «Газпрому» $ 715 млн. Про те, що необхідний обсяг валюти Нацбанк продав «Нафтогазу» безпосередньо, повідомили відразу декілька учасників валютного ринку. «Мені здається, що цього разу НБУ продав«Нафтогазу» всю необхідну валюту прямо, однією інтервенцією», — говорить казначейства Альфа-Банку В'ячеслав Молодкін.

«Вся сума або принаймні її велика частина була куплена «Нафтогазом» не на міжбанку, а в НБУ», — погоджується начальник казначейства великого банку.

Побічно підтримку валютних потреб «Нафтогазу» підтверджують і в Нацбанку. Так, у звіті НБУ про стан валютного ринку на початку жовтня йдеться, що за умови перевищення попиту на валюту регулятор проводив інтервенції і одночасно з цим підтримував зовнішні платежі НАК «Нафтогз України».

У вересні Нацбанк вперше з початку року відмовився від продажу валюти «Нафтогазу» і минулого місяця газовий монополіст скуповував $ 711 млн. на міжбанківському валютному ринку. На думку ряду експертів, це призвело до того, що на початку вересня попит на валюту значно перевищив пропозицію, тим самим надавши девальваційний тиск на гривню. «Основною причиною зростання попиту на валюту стала та обставина, що НАК «Нафтогаз Україна» вперше у цьому році купував іноземну валюту для оплати газу на ринку, тоді як раніше НБУ продавав валюту компанії безпосередньо», -так прокоментувала на початку вересня події на валютному ринку аналітик компанії «Ренесанс Капітал» Анастасія Головач.

На думку учасників ринку, в жовтні регулятор повернувся до практики прямого продажу валюти «Нафтогазу» з метою не допустити дестабілізації ситуації на ринку. А також для того, щоб позбавити найбільшу державну компанію від втрат на курсовій різниці.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: