Новини / Економіка / Відтік валюти з України збільшився до $640 млн
8 січня 2014, 19:04
Розмір шрифта: А А А

Відтік валюти з України збільшився до $640 млн

Відтік валюти з України збільшився до $640 млн, від’ємне сальдо зведеного платіжного балансу, інвестиції, відтік валюти
Відтік валюти з України збільшився до $640 млн

Від’ємне сальдо зведеного платіжного балансу в листопаді становило $639 млн, що на 30% більше порівняно з жовтневими показниками.
Цей показник відображає співвідношення між сумою грошових надходжень, отриманих країною з-за кордону, і сумою здійснених нею платежів за кордон. Він складається з двох рахунків – поточного і фінансового. Якщо перший відображає в основному рух товарів і послуг, то другий показує рух інвестицій і капіталів. Відповідно, від’ємне сальдо свідчить про те, що відтік валюти за кордон перевищує її надходження.
За даними Національного банку, дефіцит поточного рахунку в листопаді становив $1,1 млрд в основному через переважання імпорту товарів над їх експортом. Профіцит фінансового рахунку становив $0,45 млрд.
За січень-листопад сальдо зведеного платіжного балансу залишається додатнім ($0,4 млрд), тоді як за відповідний період 2012 року воно було від’ємним на рівні $3,3 млрд.
Нагадаємо, міжнародний інститут Global Financial Integrity підрахував, що відтік “брудних” грошей з України в 2002-2011 роках становив $6,2 млрд., причому половина з цієї суми припала на перші два роки президентства Віктора Януковича.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Всесвітній банк купить частину «Укргазбанку» найближчим часом — НБУ

12 листопада 2019, 08:09

Останні новини за сьогодні: