Новини / Економіка / Падіння індексу виробництва базових галузей
22 травня 2009, 08:23
Розмір шрифта: А А А

Падіння індексу виробництва базових галузей

Падіння індексу виробництва базових галузей, НБУ, базові галузі, сільське господарство, металургійне виробництво, індекс виробництва, ВВП
Падіння індексу виробництва базових галузей

Падіння індексу виробництва базових галузей третій місяць підряд трохи сповільнюється (-32% у січні в річному вимірюванні -29,9% у лютому -28,8 % у березні і -28,5% у квітні). Про це мовиться в аналітичному матеріалі Департаменту економічного аналізу і прогнозування Національного банку України (НБУ).

У НБУ відзначають, що як результат, падіння індексу виробництва базових галузей за січень-квітень складало -29,7 % порівняно з відповідним періодом минулого року.

«Істотне стиснення зовнішнього попиту унаслідок продовження негативних тенденцій в світовій економіці, падіння внутрішнього попиту через уповільнення зростання доходів населення, все ще складний доступ до фінансових ресурсів і зростання боргового навантаження підприємств є основними причинами зниження економічної активності», — вважають в НБУ.

У Департаменті економічного аналізу і прогнозування НБУ відзначають, що в квітні сільське господарство залишилося єдиною галуззю, яка забезпечила позитивний внесок в зміну ІПБО (0,3 п.п.). Трохи скоротився негативний внесок будівництва (з -5,3 п.п. у березні до -4,8 п.п. у квітні) і оброблювальної промисловості (з -19,1 п.п. до -18.3 п.п. відповідно). Прискорення падіння роздрібного товарообігу зумовило зростання його негативного внеску в зміну ІПБО — з -1,1 п.п. у березні до -1,4 п.п. у квітні.

Аналітики НБУ відзначають, що продовження падіння світових цін на метали в умовах постійного скорочення зовнішнього попиту служить причиною подальше погіршення ситуації в металургійному виробництві і, відповідно, добувній промисловості. Падіння металургійного виробництва прискорилося з -43,1 % у березні в річному вимірюванні до -45,5% у квітні. Падіння виробництва добувної промисловості, відповідно, прискорилося з -15,4 % у березні в річному вимірюванні до -19,7% у квітні, що зумовило збільшення її негативного внеску в зміну загального промислового виробництва з -1,4 п.п. у березні до -2,1 п.п. у квітні.

«Ефект девальвації національної валюти, який впливав на динаміку металургійного виробництва і, відповідно, добувній промисловості на початку року, в квітні, по наших оцінках, знівелював звуженням зовнішнього попиту», — відзначають в НБУ.

По розрахунках НБУ, прискорилося падіння роздрібного товарообігу — до -21,4% у квітні в річному вимірюванні з -15% у березні. «По нашими оцінками, відбувається часткова переорієнтація споживачів на неорганізовані ринки, які не враховуються офіційною статистикою, через нижчий рівень цін. Зниження роздрібного товарообігу свідчить про різке скорочення доходів і, відповідно, купівельну спроможність населення, зростання невпевненості в майбутньому і діловій активності в цілому по країні, яка може виступати індикатором подальшого погіршення економічного стану», — вважають в НБУ.

З початку 2009 року Департамент економічного аналізу і прогнозування НБУ почав розраховувати індекс виробництва базових галузей для оперативної оцінки стану економіки. Для розрахунків використовуються дані по динаміці видів економічної діяльності, які складають більше 40% ВВП.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Укрзалізниці сказали, на які потяги подорожчають квитки

31 травня 2017, 16:14

Глобальний прогноз: підвищення пенсійного віку неминуче

29 травня 2017, 10:10

Останні новини за сьогодні: