Новини / Економіка / Падіння ВВП по країнах СНД склало 9 відсотків
8 жовтня 2009, 18:39
Розмір шрифта: А А А

Падіння ВВП по країнах СНД склало 9 відсотків

Падіння ВВП по країнах СНД  склало 9  відсотків, ВВП, СНД, криза
Падіння ВВП по країнах СНД склало 9 відсотків

Падіння ВВП в середньому по країнах СНД в січні-серпні 2009 року по відношенню до січня-серпня 2008 року склало 9%. Про це у вівторок, 6 жовтня, повідомив Міждержавний статистичний комітет СНД.

За даними Статкомітета, найбільший темп падіння ВВП в січні-серпні 2009 року по відношенню до відповідного періоду 2008 року був зафіксований в Україні (20,3%).

ВВП у Вірменії впав на 18,4%, в Казахстані — на 4,1%, в Молдавії — на 7,8%, в Білорусії — знизився на 0,5%. При цьому в Узбекистані ВВП виріс на 8,2%, Таджикистані — на 1,8%, Азербайджані — на 5,0%, Киргизії — на 3,4%.

Нагадаємо, за даними Держкомстату, номінальний ВВП України в другому кварталі 2009 року склав 207,96 мільярда гривень, а реальний — 82,2% в порівнянні з відповідним періодом 2008 року.

Як повідомляло АМІ «Новини-Україна», номінальний ВВП в другому кварталі 2009 року, за остаточними даними, склав 207 мільярдів 96 мільйонів гривень, а реальний — 82,2% порівняно з відповідним періодом 2008 року в постійних цінах 2007 року. Про це в середу, 30 вересня, мовиться у повідомленні Держкомстату.

Нагадаємо, за попередніми даними, падіння ВВП в другому кварталі 2009 року оцінювалося в 18%.

Як видно за статистичними показниками, країни СНД переживають кризу по-різному. Експерти пояснюють це різними причинами. В той же час криза, можливо, приводить до ще більшого розколу країн співдружності.

На думку експертів Інституту економіки РАН, виграли ті країни, де ставка робилася на внутрішній попит. Наприклад, Узбекистан і Таджикистан. Авторитарний режим в цих країнах в кризу зіграв на руку економіці. Закритість в рамках країни, державна економіка і свого роду держплан захистили ці країни від кризи. У Азербайджані позначився ефект бази – в локризові часи темпи зростання економіки перевищували 20%, тому впасти в мінус країна не встигла. Також цьому сприяло те, що ще до кризи були введені нові гігантські виробництва, що диверсифікують економіку.

Що стосується України, то економіка країни в основному орієнтована на експорт, ціна на який значно знизилася. Більш того, за словами експертів, проблема України посилюється ще крупними боргами і відсутністю грошей.

В той же час замдіректора Інституту країн СНД Володимир Жаріхин, вважає, що грунтуватися на статистичних даних, що поступають з авторитарних країн, не можна. Вони не відображають реальну ситуацію. «Переклади гастарбайтерів в багато країн сильно зменшилися, але у ВВП це не враховується. Наприклад, узбецька бавовна в Європі стали купувати менше, а в їх статистиці зростання 3%. Випуск тракторів в Білорусі, можливо, і не скоротився, але вони стоять на складі, тому що їх ніхто не купує», – пояснює Жаріхин. Економіст також вважає, що розколу СНД в результаті кризи не відбудеться. «Що було, то і є, куди вони подінуться. До того ж СНД – це не економічне об'єднання. А торгові війни постійно йдуть і в Європі. Великого значення СНД для самих країн не представляє», – резюмує експерт.

У опублікованій в кінці травня доповіді ООН «Світовий економічний стан і перспективи на 2009 рік» прогнозувався зниження ВВП країн СНД в 2009 році на 5,4%.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Адміністрація Трампа відновить переговори про врегулювання кризи в Україні

29 травня 2017, 14:00

Глобальний прогноз: підвищення пенсійного віку неминуче

29 травня 2017, 10:10

Гройсман вірить, що цифрова економіка підніме ВВП України

17 травня 2017, 09:39

Останні новини за сьогодні: