Новини / Економіка / НБУ розширив перелік застав по екстрених кредитах
28 березня 2017, 19:36
Розмір шрифта: А А А

НБУ розширив перелік застав по екстрених кредитах

НБУ розширив перелік застав по екстрених кредитах, Національний банк України, застави за кредитами, ліквідність банків
НБУ розширив перелік застав по екстрених кредитах

Національний банк України (НБУ) удосконалив вимоги до застави за кредитами для екстреної підтримки ліквідності банків. Про це регулятор повідомляє на офіційному сайті.

Регулятор нагадує, що новий інструмент екстреної підтримки ліквідності платоспроможних банків — Emergency Liquidity Assistance (ELA) був введений в грудні минулого року.

Кредити, отримані за допомогою цього інструменту, призначені виключно для покриття тимчасового дефіциту ліквідності банку у випадку настання надзвичайних ситуацій, коли банки вичерпали інші джерела підтримки ліквідності, у тому числі за рахунок коштів акціонерів і стандартних інструментів рефінансування НБУ під заставу державних цінних паперів та іноземної валюти.

Отримані в рамках ELA кредитні кошти банки повинні спрямовуватися на виконання зобов‘язань перед вкладниками та іншими кредиторами (крім пов’язаних з банком осіб).

У грудні також був визначений перелік можливих застав за кредитами ELA: цінні папери, які гарантовані державою, ліквідне нерухоме майно (крім об‘єктів незавершеного будівництва), майнові права за укладеними банком кредитними договорами з юридичними особами (крім банків і бюджетних установ) та фізичними особами, виконання зобов’язань за якими в повному обсязі забезпечене іпотекою, крім об'єктів незавершеного будівництва, майнові права за укладеними банком кредитними договорами з фізичними особами, крім фізичних осіб-підприємців (згідно з реєстром укладених банком кредитних договорів).

Цінні папери приймаються в якості застави по кредитах ELA за справедливою вартістю.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: