Новини / Економіка / Стала відома перша «жертва» нової української купюри
7 лютого 2017, 09:33
Розмір шрифта: А А А

Стала відома перша «жертва» нової української купюри

Стала відома перша «жертва» нової української купюри, Національний банк України, купюра, монети, Анатолій Гулей
Стала відома перша «жертва» нової української купюри

Після того, як Національний банк України випустить в обіг купюру номіналом в одну тисячу гривень, дрібноти в українських гаманцях стане менше

Так, практично до нуля зведеться роль копійки, пише Politeka з посиланням на голову правління Міжбанківської валютної біржі Анатолія Гулея.

«Її функції сьогодні відіграє одна гривня. До того ж, собівартість друкування монет є досить дорогою. Копійки сьогодні стають просто непотрібними. Навіть інкасація монет є дорогої і витратною», — запевнив Гулей, висловивши думку, що настав час відмовитися від монетки номіналом в 1 копійку.

Коментуючи вплив нової купюри на економіку країни, експерт заявив, що поганого нічого не станеться.

«Є правила випуску грошових купюр. Ця тисячна купюра повинна була бути ще, за моїми прогнозами, коли курс долара був по вісім і дванадцять. Робиться це, як правило, для зручності розрахунків населення і підприємців», — пояснив експерт.

На думку Гулея, випуск купюри з «запізненням» був свідомим.

«Підозрюю, що випуск цієї банкноти був свідомо притриманий Нацбанком … На сьогоднішній день мені здається трохи нелогічним те, що ми намагаємося збільшити обіг «безготівки», зменшивши тим самим кількість грошей в тіньовому секторі, в той же час, випускаючи нову купюру. Однією рукою ми говоримо, що нам не потрібна «готівка», а іншою — вводимо тисячну купюру. Якась з версій явно суперечить», — зазначив Гулей.

Експерт також припустив, що, з огляду на позицію НБУ, що найбільша купюра повинна бути не більше ста доларів, логічним буде вже сьогодні замислитися про випуск двохтисячної купюри.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, нова банкнота номіналом в 1000 гривень вже надрукована, її офіційна презентація відбудеться в лютому.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: