Новини / Економіка / ПФ припинив виплату пенсій через вісім банків
11 березня 2009, 09:11
Розмір шрифта: А А А

ПФ припинив виплату пенсій через вісім банків

ПФ припинив виплату пенсій через вісім банків, Пенсійний фонд, пенсія, банки, виплата, Укрпошта, Укргазбанк, Український промисловий банк, Надра, Трансбанк, Родовід банк
ПФ припинив виплату пенсій через вісім банків

Пенсійний фонд (ТЬФУ) обмежив виплату пенсій через «проблемні і ненадійні» банки. Минулого тижня ТЬФУ припинив виплату пенсій через кредитні установи з тимчасовою адміністрацією – «Київ», «Надра», «Трансбанк», «Укрпромбанк», з кураторами НБУ – «Банк регіонального розвитку» і «Укргазбанк», а також через банк «Європейський» і «Родовід Банк». Спочатку в ТЬФУ планували припинити роботу тільки з банками з тимчасовою адміністрацією.

У заяві головного управління ТЬФУ в Києві, розміщеному в центральному офісі УГППС «Укрпошта», мовиться: «У зв‘язку з численними зверненнями пенсіонерів і одержувачів допомоги про невідповідне обслуговування 1 березня припинено фінансування пенсій по наступних банках: АКБ «Київ», АБ «Банк регіонального розвитку», ВАТ АБ «Укргазбанк», ТОВ «Український промисловий банк», ВАТ КБ «Надра» КРУ, КРД АКБ «Європейський», АКБ «Трансбанк», ВАТ «Родовід Банк». Виплата пенсій громадянам, які отримували пенсії у вищеназваних установах, переведена у відділення поштового зв’язку по місцю їх мешкання». ТЬФУ почав виплату пенсій з 4 березня – до 10 березня виплачене 6,335 мільярда гривень (47,8% місячного плану).

Начальник ГУ ПФУ в Києві Надія Вернігора повідомила, що виплати через ці банки припинені у всіх областях. Таким чином, кількість банків, які можуть виплачувати пенсії, скоротилася з 73 до 65. Останній раз ТЬФУ зменшував кількість установ, що працювали з ним, в грудні 2008 року – на 18. По даним ТЬФУ, через банки виплачується 30% пенсій, решта суми – через відділення «Укрпошти». Причини припинення роботи з банками в ТЬФУ не пояснили, але співробітник одного з названих банків розповів, що офіційно про розірвання відносин фонд повинен повідомити їх за два місяці.

У банках в основному не коментували рішення ТЬФУ. «Ми не обслуговуємо Пенсійний фонд. Для виплат пенсій проводяться тендери серед банків, але ми в них не брали участь. Ми повідомили Пенсійний фонд, що не розуміємо, чому вони вирішили виключити нас», — сказав глава наглядової ради Банку регіонального розвитку Валерій Ксензенко. По даним ТЬФУ, договір про виплату пенсій з Банком регіонального розвитку в кінці 2008 року був продовжений до 1 січня 2010 року. «У нас немає листа з поясненням від Пенсійного фонду, дзвоните пізніше», – заявили в банці «Київ». У банці «Надра», термін виплати пенсій через який повинен закінчитися тільки 1 липня, відмовилися від коментарів. А банки «Європейський», «Трансбанк» і «Укрпромбанк» не відповіли на запит. У «Родовід Банці» сказали, що самі вирішили припинити роботу з Пенсійним фондом. «У останньому тендері, який проводився фондом минулого місяця, ми не приймали участі, – повідомили в «Родовід Банку». – Планується, що банк візьме участь в наступному тендере, як тільки будуть визначені всі внутрішні процедури і остаточний склад учасників в акціонерному капіталі».

У «Укргазбанке» підтвердили, що виплата ними пенсій за березень припинена у всіх областях. «Пенсійний фонд не пред‘являв до нас ніяких претензій щодо якості обслуговування. У нас є численні факти тиску на пенсіонерів з метою їх переходу на обслуговування в інший банк, аж до того, що для людей вже виготовлені нові пластикові карти в одному з банків. Це прояв недобросовісної конкуренції», – сказали в «Укргазбанке». «Це реакція на куратора, – заявив почесний президент Укргазбанка Василь Горбаль. – Заява фонду повинна бути відкликана, тому що пенсіонери – достатньо емоційні люди з погляду провокації паніки. Виходить, що в питанні виплати пенсій Кабмін не довіряє тимчасовим адміністраторам. Я спілкувався з главою фонду Олексієм Зарудним і Олександром Турчиновим (перший віце-прем’єр – ред.), і мені пообіцяли, що лист по всіх банках буде відкликаний».

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Яка частина українців готова шукати підробіток (дослідження)

3 червня 2017, 16:31

Пенсійний вік зросте для більшості пенсіонерів

2 червня 2017, 15:15

Останні новини за сьогодні: