Новини / Економіка / Банкіри пояснили, чому перестає дешевшати долар
13 березня 2016, 18:13
Розмір шрифта: А А А

Банкіри пояснили, чому перестає дешевшати долар

Банкіри пояснили, чому перестає дешевшати долар, валютний ринок, курс долара, нацвалюта
Банкіри пояснили, чому перестає дешевшати долар

На думку експертів валютного ринку, зниження курсу долара за підсумками торгів 11 березня (з 25,65 грн/$ до 25,60 грн/$) говорить лише про одне — етап здешевлення валюти в Україні завершено.

Як повідомляє UBR.ua за три дні короткої робочого тижня гривня зміцнилася на 80 копійок, і більше не має потенціалу для зростання. З двох ключових причин: завершився період сплати податку на прибуток підприємств, під який експортери заганяли великі валютні транші в країну, і експортери розпродали валютну виручку, яка залежалась у них на рахунках через вихідних днів 7-8 березня.

«Також зміцненню гривні сприяли збалансований платіжний баланс і уповільнення темпів інфляції», — додав начальник казначейства UniCredit Bank Руслан Кравченко.

З наступного тижня фінансисти вже не чекають великих розпродажів долара на міжбанку, подібних до тих, що спостерігалися в останні три дні. Підростати ж курс долара почне вже з завтрашнього дня — з робочою суботи, коли валюта буде тільки купуватися, але не зможе бути відправлена за кордон за непрацюючих американських банків. «Завтра на ринку угоди будуть укладатися датою валютування 14 березня», — уточнив директор казначейства Банку Кредит Дніпро Олег Курінний.

Банкіри чекають плавного курсового руху вгору. «Швидше за все, торги на міжбанку почнуться десь 25,85-25,86 грн./$ і до вечора дійдуть до 25,90 грн./$… Великі покупки і продажу долара будуть відкладені на понеділок», — запевнив заступник директора казначейства банку «Хрещатик» Едуард Назаренко.

Вже на 14 березня дають більш радикальні прогнози. «Швидше за все, ринок вийде на рівень 26,0 грн./$ і навіть вище. Адже в понеділок буде сильно не вистачати долара: експортери мають продавати те, що надійшла на їхні рахунки в суботу — а надходжень з-за кордону не буде», — пояснив директор департаменту казначейства Євробанку Василь Невмержицький.

Ключовим фактором для міжбанку наступного тижня стане політичний: формування нової коаліції у Верховній Раді та призначення нового прем'єр-міністра.
 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: