Новини / Економіка / НБУ пояснив, чому в Україні працюють російські банки
18 лютого 2017, 13:46
Розмір шрифта: А А А

НБУ пояснив, чому в Україні працюють російські банки

НБУ пояснив, чому в Україні працюють російські банки, нацбанк, рефінансування, РНБО, російські банки
НБУ пояснив, чому в Україні працюють російські банки

Повноваження для обмеження присутності російського капіталу у банківській системі України є тільки біля Верховної Ради та Ради національної безпеки і оборони (РНБО). Про це повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ).

У НБУ відзначають, що саме депутати в стані законно обмежити роботу банків з російським капіталом, а не вимагати від НБУ діяти за межами правового поля.
«Національний банк діє як щодо банків з російським державним капіталом в Україні, так і інших банків тільки в рамках законодавства України, яке чітко визначає причини для обмеження або припинення діяльності банків в Україні», – зазначили в НБУ.

Уточнюється, що на сьогоднішній день НБУ застосував всі обмеження, передбачені рішенням РНБО та указами президента України.
«Зараз НБУ не має підстав для припинення роботи банків з російським капіталом в Україні і не може порушувати законодавство», – кажуть у Нацбанку.
«Отже, теза про те, що саме НБУ припинити роботу банків з російським капіталом в Україні не відповідає дійсності», – резюмували в НБУ,
Крім того, Нацбанк спростував ще п‘ять тез інформаційного простору щодо банків з російським капіталом.

Теза 1. Масштабна експансія банків з російським державним капіталом на українському ринку.

«За останні три роки частка банків з державним російським капіталом на ринку України зменшилася до 8,8%. Ці банки зменшили мережу відділень на 42%. Протягом трьох років вклади населення в них зменшилася майже в два рази в гривні, і майже в чотири – в іноземній валюті», – повідомляють в НБУ.

Теза 2. «Особливі», спрощені умови надання рефінансування банкам з російським державним капіталом.

«Умови надання рефінансування банкам України від НБУ однакові для всіх банків. За стандартними інструментами регулювання ліквідності банківської системи цей процес здійснюється автоматично. Рефінансування банків здійснюється лише під відповідне забезпечення – у разі надання ліквідної застави, наприклад облігацій внутрішньої державної позики або іноземної валюти», – пояснили в Нацбанку.
Крім того, стабілізаційні кредити НБУ не видає з червня 2015 року. Банки з державним російським капіталом не мають заборгованості за стабілізаційним кредитом перед НБУ.

Теза 3. Банки з російським державним капіталом в Україні «спонсорують» війну.

НБУ зазначає, що в кожному з банків з російським капіталом ще з 2014 року працює куратор від НБУ, який ретельно відстежує всі операції, і у разі виявлення неправомірних операцій має всі інструменти для застосування заходів впливу. Зараз подібних порушень не виявлено.

Теза 4. Докапіталізація ПАТ «Промінвестбанк» проводиться за рахунок бюджету України.

«Докапіталізація ПАТ «Промінвестбанк» здійснюється тільки за рахунок коштів акціонерів. Наголошуємо, що за рахунок державного бюджету може здійснюватися докапіталізація тільки державних банків», – відзначають в НБУ.

Теза 5. Існують і реализовываеются домовленості між керівництвом НБУ та ПАТ «Промінвестбанк» за розрахунками між ПАТ «Платинум Банк» і ПАТ «Промінвестбанк».

«У ПАТ «Платинум Банк» зобов’язань перед ПАТ «Промінвестбанк» в зазначений період не було. Операції з переказу ліквідності між банками також не проводилися», – зазначили в НБУ.
Що стосується ПАТ «Платинум Банк» регулятор повідомив, що заборонив залучати кошти від державних установ у період перебування ПАТ «Платинум Банк» в стані проблемного, однак банк залучив кошти незважаючи на заборону НБУ. Також НБУ заборонив залучення депозитів – ПАТ «Платинум Банк» міг залучати кошти клієнтів тільки в межах наявних лімітів. Зростання портфелів за депозитами пояснюється курсовою переоцінкою і зростанням виплат за відсотками за депозитами, які не були виплачені.
 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Українці отримають можливість без ліцензії вкладати гроші за кордоном

31 травня 2017, 17:02

Кого б ви хотіли бачити на купюрі номіналом 1 тис. гривень? (опитування)

31 травня 2017, 09:58

Останні новини за сьогодні: