Новини / Економіка / Україна скоротила постачання російського газу до Європи
3 січня 2009, 08:48
Розмір шрифта: А А А

Україна скоротила постачання російського газу до Європи

Україна скоротила постачання російського газу до Європи, Нафтогаз, транзит, газ, контракт
Україна скоротила постачання російського газу до Європи

Українська сторона скоротила об‘єми постачань російського газу, який транспортується по території республіки до Європи. Про це заявив голова правління компанії «Нафтогаз Україна» Олег Дубіна. За його словами, об’єм транзиту скорочений «для забезпечення всього транзиту у відсутність підписаних контрактів». «Той об‘єм, який потрібний для транспортування, виключений з поточної подачі, — цитує його агентство. — Це 21 мільйон кубометрів в добу».

Раніше, нагадаємо, постачання російського газу Україні були повністю припинені, у зв’язку з тим, що дві країни не домовилися про укладення нового контракту (термін колишнього закінчився вранці 1 січня). В той же час представник «Газпрому» Сергій Купріянов повідомив, що постачання російського палива до Європи збільшені до 326 мільйонів кубометрів в добу. Раніше в Москві неодноразово висловлювали побоювання, що Україна може почати несанкціонований відбір газу, наступного до Європи. У Києві стверджували, що транзиту заважати не будуть. Тим часом Сергій Купріянов, як повідомляло РІА Новини, звернув увагу на те, що спостерігачі, які знаходяться на компресорних станціях (поза Україною) і стежать за транзитом палива, призначеного європейським споживачам, на українські газовимірювальні станції допущені не були.

Нагадаємо, що предметами суперечки між Росією і Україною стали як довгі за спожите республікою паливо (у Києві стверджують, що всі необхідні кошти виділені і перераховані, в «Газпромі» заявляють, що гроші на рахунки компанії не поступали), так і ціна за газ на 2009 рік. У 2008 році Україна платила по 179,5 долара за тисячу кубометрів. На 2009 рік «Газпром», як повідомлялося, запропонував республіці газ по 250 доларів за тисячу кубометрів. Проте в Києві цю цифру визнали завищеною. 1 січня на сайті президента України було опубліковано заяву, в якій мовиться, що ціна на газ повинна скласти від 204 до 210 доларів за тисячу кубометрів. Крім того, українські власті наполягають на підвищенні ставки транзиту за російський газ, наступний до Європи.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: