Новини / Економіка / Від абонплати за газ постраждають власники квартир без лічильників
29 березня 2017, 16:42
Розмір шрифта: А А А

Від абонплати за газ постраждають власники квартир без лічильників

Від абонплати за газ постраждають власники квартир без лічильників, газ для населення, система формування вартості, лічильники, торговельна надбавка
Від абонплати за газ постраждають власники квартир без лічильників

Нову система формування вартості газу для населення, що передбачає відділення тарифів на транспортування і розподіл від ціни газу, як товару, що призведе до збільшення ціни газу для населення, що проживає у квартирах без приладів обліку (лічильників).На перший погляд рішення Національної комісії регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ) виглядає як зниження цін на газ.

З нинішньої ціни 6,789 грн/кубометр (з ПДВ) вилучається вартість транспортування газу по магістральних трубопроводах і газорозподільних мереж. У підсумку основний тариф знижується на 10% і становить близько 6,120 грн/кубометр (з ПДВ).

Він включає в себе ціну газу як товару (4,942 грн/кубометр), торговельну надбавку (0,1581 грн/кубометр), і ПДВ (1,02 грн).

Поряд з цим комісія ввела регулярну плату за газ, незалежно від обсягів споживання. Таким чином, кожен споживач з 1 квітня буде щомісяця платити за розподіл газу фіксовану суму (абонплату).

Ця сума залежить від максимальної пропускної здатності його лічильника і розраховується для кожного регіону (облгазу) окремо за спеціальною методологією.

Розрахунки LIGA.net свідчать, що близько 40% населення в країні доведеться платити за газ більше. В першу йдеться про українців, що проживають у квартирах без лічильників, і використовують газ для приготування їжі. Таких в Україні близько 40% (на 2015 рік, — Ред.) від загальної кількості побутових абонентів. Для них річна сумарна платіжка зросте 205 рази в залежності від регіону.

Найбільш висока абонплата з 1 квітня встановлена для споживачів Закарпатської, Донецької, Миколаївської, Рівненської, Тернопільської, Харківської областей. При цьому майже в 1,5-2 рази нижче будуть платити за цим тарифом мешканці Києва, Харкова, Харківської і Сумської областей.

Абонплата необхідна для утримання газорозподільних мереж, що експлуатуються приватними облгазами. Якщо більшість трубопроводів належить государтсву і знаходяться в безкоштовному користуванні цих компаній.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Українці хочуть відмовитися від дорогого опалення

29 березня 2017, 08:48

Останні новини за сьогодні: