Новини / Економіка / Світовий банк пояснив причини провалу пенсійної реформи
14 лютого 2011, 17:46
Розмір шрифта: А А А

Світовий банк пояснив причини провалу пенсійної реформи

Світовий банк пояснив причини провалу пенсійної реформи, пенсійна реформа, Мартін Райзер, Пенсії, внески, накопичувальні рахунки
Світовий банк пояснив причини провалу пенсійної реформи

На сьогодні не існує альтернативи заходам, які пропонує уряд України в ході проведення пенсійної реформи, але без кроків, спрямованих на збалансування бюджету пенсійного фонду, жодна реформа не може бути успішною. Так вважає директор Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Мартін Райзер.

«Україна має найбільшу в світі частку витрат на пенсії — 18% від ВВП в 2010 році. А також один з найвищих рівнів пенсійних внесків в Європі, що становить 35% валової зарплати. І, незважаючи на це в 2010 році до Пенсійного фонду було перераховано з бюджету суму, рівнозначну 7% від ВВП», — сказано в статті М. Райзера, опублікованій на порталі уряду.

За словами представника Всесвітнього банку, якщо нічого не робити, становище буде погіршуватися й далі. «Через 10 років на кожного працюючого буде один пенсіонер, а згідно з прогнозами частка працездатного населення надалі буде тільки зменшуватися. Без проведення необхідних коригувань нинішня пенсійна система залишиться фінансово нежиттєздатною», — зазначив він.

М. Райзер вважає, що існують три можливі шляхи вирішення цієї проблеми: або урізати пенсії, або збільшувати розмір пенсійних внесків, або заохочувати працюючих довше залишатися на ринку праці. «З огляду на невеликий розмір середньої пенсії, зменшення пенсій не є варіантом. Збільшення розмірів внесків також неприйнятно, адже вони і так досить високі і їх підвищення буде сприяти подальшому зростанню тіньової економіки», — сказано в статті.

На думку М. Райзера, шлях до розв‘язання проблеми полягає в тому, щоб заохочувати співробітників працювати довше, а також зменшувати витрати, пов’язані з виплатою спеціальних пенсій, які здійснюються за рахунок трансфертів з бюджету. Саме такі заходи і містяться у підготовлених урядом законодавчих пропозиціях, зазначив він.

Директор Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові відзначає, що починаючи з 2012 року запропоновані урядом заходи дозволять щорічно економити пенсійні витрати в сумі приблизно рівної 1,5% ВВП. А до 2015 року взагалі зникне необхідність бюджетного фінансування дефіциту Пенсійного фонду, вважає він.

Зокрема, за словами М. Райзера, висловлюється думка, що введення так званого «другого рівня», В рамках якого ты, хто працює, платить внески на персональні накопичувальні рахунки і з них надалі отримують пенсію пропорційно зробленим внескам, створить стимули для більш чесного звіту про зарплати і поліпшить дисципліну щодо сплати внесків. «Це може стати реальністю, але лише за умови, якщо платники внесків будуть упевнені в тому, що їх накопиченням нічого не загрожує і вони інвестовані належним чином. Це, у свою чергу, вимагає створення належних інституційних передумов і функціональних ринків капіталу. Досвід впровадження багаторівневих пенсійних систем в світі свідчить про існування значних ризиків, пов‘язаних з передчасним введенням обов’язкових накопичувальних пенсійних схем. Втім, хоч би якою була перспектива наступного етапу пенсійної реформи, без перших кроків, спрямованих на збалансування бюджету пенсійного фонду, жодна реформа не може бути успішною», — відзначає експерт.

«На наше переконання, не існує альтернативи заходам, які пропонує уряд. Вони є фінансово відповідальними, соціально збалансованими і закладають фундамент для пенсійної системи, що дає можливість виплачувати пенсії не тільки нинішнім, а й майбутнім пенсіонерам», — підкреслив М. Райзер.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Пенсійний вік зросте для більшості пенсіонерів

2 червня 2017, 15:15

Трудових мігрантів можуть змусити платити в Пенсійний фонд

1 червня 2017, 20:57

Останні новини за сьогодні: