Новини / Економіка / Кабмін має намір до кінця березня вирішити проблему затримки з поверненням ПДВ
5 лютого 2008, 08:08
Розмір шрифта: А А А

Кабмін має намір до кінця березня вирішити проблему затримки з поверненням ПДВ

Кабмін має намір до кінця березня вирішити проблему затримки з поверненням ПДВ, Юлія Тимошенко, ПДВ, відшкодування, ДПА, імпорт, Віктор Ющенко
Кабмін має намір до кінця березня вирішити проблему затримки з поверненням ПДВ

Уряд має намір до кінця березня ц.р. вирішити проблему затримки з відшкодуванням ПДВ. Про це прем‘єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила сьогодні під час брифінгу.

«Це амбітне завдання, яке ставить перед собою наш Кабмін», — сказала вона. Прем’єр уточнила, що з цією метою Державна податкова адміністрація (ДПА) планує перейти на автоматизовану систему відшкодування ПДВ. «Це дасть можливість уникнути відкотів, які складали від 20% до 50% від суми відшкодування. Це буде приємний сигнал для інвесторів», — сказала вона.

Ю.Тимошенко повідомила також, що за підсумками січня 2008 р. у ряді областей (Чернівецькій, Луганській і інших) територіальні податкові адміністрації вийшли на 100%-й рівень відшкодування ПДВ. «У решті областей до цього часу ми теж вийдемо на цей рівень», — сказала прем‘єр.

ДПА перейде на безконтактний моніторинг платників податків, заявила Ю.Тимошенко. Вона уточнила, що при цьому порівнюватиметься розмір сплати податку суб’єктом господарської діяльності з усередненими показниками. Якщо вони приблизно не відповідатимуть, то територіальні підрозділи ДПАУ проводитимуть перевірки даного суб‘єкта. «Таким чином, безпосередньо перевірятися буде тільки 10% підприємств, що порушують законодавство. В даний час перевірками ДПАУ охоплено 100% підприємств», — сказала прем’єр.

Збільшення податкових надходжень в січні ц.р. на 48% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року було забезпечено за рахунок детінізації економіки, відзначила прем‘єр-міністр. Вона сказала, що, зокрема, Державна митна служба забезпечила приріст в 42% (2 млрд грн) за рахунок ліквідації схеми, при якій ПДВ на товари, що імпортуються, оплачувався векселем. «Векселів при імпорті до України товарів більше не буде. Ми ліквідовували цю схему», — сказала прем’єр. Вона також відзначила, що положення про заборону вексельної схеми при оплаті ПДВ на імпорт товарів міститься в законі про держбюджет-2008. Крім того, було прийнято відповідну ухвалу Кабінету міністрів, відзначила Ю.Тимошенко. Прем‘єр-міністр також підкреслила, що сьогодні Державна митна служба має спектр повноважень, що дозволяють зупинити потік контрабанди.

Нагадаємо, напередодні Президент України Віктор Ющенко доручив СБУ і Податковій міліції протягом 7 днів розробити порядок моніторингу відшкодування ПДВ. Президент критично оцінив принцип відшкодування ПДВ, відзначивши, що він має «яскраве регіональне і політичне забарвлення». Як приклад, глава держави назвав показники відшкодування ПДВ по деяких областях. Зокрема, в Запорізькій — 94%, в Миколаївській — 87%, в Донецькій — 96,3%, «тому що, видно, є інтереси або депутатів, або міністрів, або ще когось», тоді як в Київській обл. відшкодовано 50% ПДВ, в Полтавській — 52%, в Хмельницькій — 56%.

 

За словами В.Ющенко, рівень збору ПДВ в Україні в 2007 р. виконаний на 92%, а борг держави за невідшкодований ПДВ на сьогодні складає 8,6 млрд грн. При цьому він відзначив, що Державна податкова адміністрація виконала план на 89,6%, тоді як за минулий рік ВВП виріс на 100 млрд грн. «Це говорить про те, що, очевидно, в цій системі є прорахунки надзвичайно серйозного і системного характеру», — сказав він. Крім того, за словами глави держави, в 2007 р. Державна митна служба рівень по збору податків виконала на 98,7% від плану.

Тому, за словами В.Ющенко, скорочення показників привело до того, що держава втратила 6,5 млрд грн за цими показниками. В результаті додаткових перевірок підприємств державі вдалося повернути тільки 1,1 млрд грн.. «Чи варто такою ціною утримувати органи, які не здатні виконувати місію закону?», сказав Президент.

Кажучи про збільшення боргу держави за невідшкодований ПДВ, В.Ющенко розкритикував дії уряду, «який удався до вирішення бюджетних проблем за рахунок добросовісних платників ПДВ». «Я по-іншому не можу назвати ситуацію, коли за рік невідшкодований ПДВ виріс на 27%», — сказав Президент. Він відзначив, що 8,6 млрд грн внаслідок роботи уряду, Мінфіну, Держказначейства і ДПА були іммобілізовані з оборотних коштів підприємств. «Це поза санкцією бюджету, поза санкцією законів. Це є незаконним фінансуванням витрат уряду», — сказав В.Ющенко.

Також він відзначив, що 8,6 млрд грн невідшкодованого ПДВ складає 1% ВВП, який досягає 889 млрд грн. В той же час, за словами глави держави, 3 млрд грн невідшкодованого ПДВ знаходяться в стані перевірок, термін яких давно вже закінчився.

При цьому Президент доручив ДПА, ДПУ і МВС переглянути кримінальні справи, порушені за фактом незаконного відшкодування ПДВ. За його словами, в Україні зареєстровано 720 тис. суб’єктів ведення господарства, з яких платниками ПДВ є близько 40%. За наслідками минулого року податковими органами за незаконне відшкодування ПДВ було порушено всього 412 кримінальних справ, при тому, що держава недоотримала 6,5 млрд грн.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

До літа українцям готують нові податкові сюрпризи

30 травня 2017, 16:17

Україна збільшила імпорт продуктів в країни ЄС

23 травня 2017, 17:26

Останні новини за сьогодні: