Новини / Економіка / НБУ: Понад 86% ділових кіл України прогнозують ослаблення національної валюти через 12 місяців
16 січня 2016, 08:36
Розмір шрифта: А А А

НБУ: Понад 86% ділових кіл України прогнозують ослаблення національної валюти через 12 місяців

НБУ: Понад 86% ділових кіл України прогнозують ослаблення національної валюти через 12 місяців, інфляційні очікування, зростання споживчих цін, курс гривні
НБУ: Понад 86% ділових кіл України прогнозують ослаблення національної валюти через 12 місяців

Інфляційні очікування ділових кіл України в четвертому кварталі 2015 року покращилися, девальваційні – посилилися, індекс ділових очікувань другий квартал поспіль перевищив 100%.

 

Такі оцінки зафіксовані за підсумками опитування Національним банком України (НБУ) керівників підприємств країни: у листопаді-грудні 2015 року було опитано 859 підприємств в 22 регіонах країни (без урахування анексованою території Криму, а також Донецької та Луганської областей).

“Компанії покращують інфляційні очікування третій квартал поспіль. У середньому вони очікують зростання споживчих цін на 22,5% протягом наступних 12 місяців. За результатами третього кварталу минулого року вони прогнозували споживчу інфляцію в розмірі 25,5%”, – повідомляється на веб сайті регулятора.

Як зазначає Нацбанк, очікуване підвищення цін підприємства пов’язують з обмінним курсом гривні і зростанням витрат на виробництво. При цьому найменший вплив на підвищення цін мають пропозицію грошей в економіці, динаміка цін на світових ринках, соціальні витрати бюджету.

Разом з тим через коливання обмінного курсу гривні в останні місяці минулого року девальваційні очікування керівників підприємств інерційно дещо посилились.

Згідно з опитуванням, ослаблення національної валюти через 12 місяців поки прогнозує 86,6% респондентів.

Крім того, підприємства очікують пожвавлення ділової активності в 2016 році.

“Другий квартал поспіль індекс ділових очікувань перевищує значення 100%, яке не спостерігалося з другого кварталу 2014 року. В кінці 2015-го цей показник досяг 104,0% – максимуму за півтора року. Зокрема, в порівнянні з попереднім кварталом він виріс на 3,8 п. п.”, – констатує центробанк.

Найбільш оптимістично налаштовані сільськогосподарські, енерго- і водопостачальні, а також торговельні підприємства. Найнижчі очікування – у підприємств добувної промисловості та транспорту.

Опитування також показало, що, враховуючи очікуване поступове відновлення виробництва, підприємства прогнозують зростання своїх потреб у позикових коштах найближчим часом. Серед тих, хто планує залучати банківські кредити для фінансування діяльності (35,0% опитаних), переважна більшість воліє кредити в національній валюті (86,2% респондентів).

Крім того, третій квартал поспіль збільшувалася частка компаній, які відзначили відсутність проблем із здійсненням операцій з коштами, розміщеними на банківських рахунках: станом на кінець 2015 року це показали 91,3% опитаних.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

МВФ підтвердив прогноз по зростанню економіки України

11 травня 2017, 14:14

У НБУ розповіли, злетить долар до 30 гривень

9 травня 2017, 20:04

Останні новини за сьогодні: