Новини / Економіка / Виробники експортують більш якісну продукцію в обхід домашнього ринку
17 травня 2017, 15:59
Розмір шрифта: А А А

Виробники експортують більш якісну продукцію в обхід домашнього ринку

Виробники експортують більш якісну продукцію в обхід домашнього ринку, внутрішній український ринок, експорт, якісна продукція, Олексій Дорошенко
Виробники експортують більш якісну продукцію в обхід домашнього ринку

На експорт та внутрішній український ринок вітчизняні виробники повинні постачати однаково якісну продукцію, але вони цього не роблять. Серед причин такої тенденції — низька купівельна спроможність наших громадян, які не можуть дозволити собі платити більше, а виробник при цьому не бажає продавати менше. Тому, шляхом зниження якості здешевлюється виробництво кінцевого продукту. Таку думку в коментарі УНН висловив експерт, директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

«Якби українські виробники робили на експорт те ж саме, що вони продають в Україні, то боюся, що всі експортні ринки для нас закрилися. Це як у часи Радянського союзу, коли була продукція для експортного ринку, а була окремо для внутрішнього. Ось зараз у нас приблизно те ж саме», — сказав А. Дорошенко.Експерт зазначив, що тенденція до здешевлення продуктів харчування в Україні з‘явилася у зв’язку зі зниженням рівня життя населення.

«Єдиний критерій за яким український споживач вибирає продукцію — це ціна. Тому виробники зменшують собівартість продуктів за рахунок більш дешевих інгредієнтів. Часто, певні інгредієнти, які зазначені на упаковці, взагалі відсутні в продукті. І це порушення. Безперечно, виробники повинні постачати продукцію на український ринок, таку ж як і на експорт, але вони цього не роблять», — зазначив А. Дорошенко.Також він зазначив, що за оцінками експертів, половина ринку продуктів харчування в Україні є контрафактною.

«Це означає, що в продукті або є добавки, які шкідливі для здоров'я, або там є такі інгредієнти, які не зазначені на етикетці. Звичайно, виробники повинні вказувати, що там насправді, але не роблять цього, тому що якщо споживач прочитає це, то може не придбати зазначений продукт в наступний раз», — зазначив А. Дорошенко.

Експерт додав, пасивне ставлення держави до ситуації на споживчому ринку України сприяє подальшого погіршення ситуації.«По-перше, зараз держава не бажає робити що небудь на споживчому ринку, а по-друге, у них немає грошей, щоб проводити експертизи. Тобто, грубо кажучи, можна сказати, що захист прав споживачів померла», — резюмував А. Дорошенко.

Як повідомляв УНН, за словами експерта М. Несмиянова, система перевірок якості продуктів харчування в Україні повністю спотворена.

У ВР додають, що за реалізацію неякісних товарів в Україні сьогодні до відповідальності майже не залучають.

Як виявилося, із сотні порушених кримінальних проваджень за фактами реалізації неякісної або небезпечної продукції більше половини були закриті (61). І лише три кримінальні провадження протягом усього 2016 за фактами продажу фальсифікату правоохоронці передали до суду.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

З України масово вивозять цукор за кордон

29 травня 2017, 14:31

Гройсман поставив «нове» завдання у перебудові економіки

27 травня 2017, 17:46

Останні новини за сьогодні: