Новини / Економіка / В Україні обіцяють рекордно знизити відразу два податки
23 травня 2017, 17:33
Розмір шрифта: А А А

В Україні обіцяють рекордно знизити відразу два податки

В Україні обіцяють рекордно знизити відразу два податки, податок на прибуток, податок на доходи, Верховна Рада
В Україні обіцяють рекордно знизити відразу два податки

В Україні знову заговорили про зниження податків для бізнесу і пересічних громадян.

У Верховній Раді з'явився законопроект №6481 про встановлення граничного рівня податку на прибуток підприємств і фізосіб. Документ подали народні депутати Сергій Лабазюк ( «Воля народу»), Андрій Немировський ( «Самопоміч»), Геннадій Чекіта (БПП) Автори законопроекту обіцяють просто райські умови підприємцям і звичайним людям. Наприклад, податок на прибуток вони пропонують знизити з нинішніх 18% до 3%. «В Україні не найвищий податок на прибуток. Скажімо, в США він досягає 40%, в Німеччині — 29,6%, в Італії — 31,4%. Але це країни зі стабільною економічною моделлю. Може, в майбутньому такі ж високі податки можуть бути і у нас, але зараз доцільніше орієнтуватися на стан бізнесу, який податки вбивають», говориться в пояснювальній записці.

Це ж стосується і податку на доходи фізосіб, який пропонують знизити з 16% до 7%.

«Досвід поступового зниження ставки в Україні є. Станом на 1 квітня 2011р податок становив 23%, з 2012р — 21%, з 2013р — 19%, з 2014 р — 16%.

Але це не дало позитивного ефекту і змушує українців і далі погоджуватися на роботу без оформлення, що позбавляє людей навіть мінімальних соцгарантій», наголошується в пояснювальній записці. Роботодавцю платити за співробітника теж невигідно, так що він вважає за краще наймати людей без трудових договорів.

Українцям, які працюють на таких умовах, загрожує жебрацька старість, так як вони зможуть претендувати хіба що на мінімальні пенсії. Особливо актуалізується ця проблема після старту реформи пенсійної системи, коли частина податкових відрахувань буде осідати на персональному рахунку співробітника.

При цьому нардепи вважають, що зниження податку на прибуток вшестеро і податку на доходи фізосіб більш ніж удвічі не спричинить за собою бюджетних втрат «через збільшення обороту грошово товарної маси». Автори законопроекту очікують детінізації економіки, «адже 70% ВВП зараз знаходиться в тіні», стверджують вони.

Зрозуміло, що ця ідея відверто популістська і свідомо непрохідна в ВР. Те саме, скажімо, ініціативи взяти і скасувати в Україні ПДВ, про яку вже писав UBR.ua.

Втім, цілком можливо, що активні зусилля лобістів податкової лібералізації все ж вплинуть і ставки дійсно знизять, нехай, не в рази, але хоча б на пару відсотків.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: