Новини / Економіка / Чиновники вирішили не знижувати податки в 2014 році
17 грудня 2013, 16:45
Розмір шрифта: А А А

Чиновники вирішили не знижувати податки в 2014 році

 Чиновники вирішили не знижувати податки в 2014 році, податок на прибуток, ставки, Олександр Жолудь
Чиновники вирішили не знижувати податки в 2014 році

Мінфін ініціює заморожування ставок ПДВ на 20%, а податку на прибуток на 19%

Рішення про зниження ставки податку на додану вартість і податку на прибуток буде прийнято на завтрашньому засіданні Кабміну, повідомив сьогодні перший заступник міністра фінансів Анатолій Мярковський.

При цьому він зазначив, що Мінфін буде пропонувати заморозити ставки податків на нинішніх рівнях. За оцінками чиновників, із-за зниження податків держбюджет-2014 може недоотримати 25 млрд грн.

Нагадаємо, що згідно з Податковим кодексом, ухваленого наприкінці 2010 р., ставка ПДВ з 1 січня 2014 р. повинна бути зменшена з нинішніх 20% до 17%, а податку на прибуток — з 19% до 16%. МВФ під час переговорів щодо поновлення кредитування України нещодавно рекомендував Кабміну відстрочити це зниження.

Опитані «Вістями» експерти практично не сумніваються, що Кабмін завтра прийме рішення про збереженні діючих податкових ставок. «Зниження податкових ставок на сьогодні — це розкіш, яку зараз Україна не може собі дозволити. В інших державах, де ситуація краща від нашої, фіскальне навантаження навіть підвищують. Щоб поліпшити інвестиційний клімат, влади доречно працювати над підвищенням якості адміністрування податків. На це, до речі, вказували експерти Світового банку, складові рейтинг Doing Business. Така тактика буде більше спонукати до детінізації економіки, ніж зниження податкових ставок», — упевнена аналітик ІК «Інтерфон» Вікторія Кернеш. Вона також зазначила, що зменшення ПДВ і податку на прибуток може «поховати останні надії нашої країни на отримання кредиту МВФ», і спровокувати в майбутньому році «додаткові бюджетні та макроекономічні ризики».

Аналітик ж Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь зазначив, що зниження податкових ставок, якби воно відбулося, то могло б призвести до зростання імпорту. «Більш висока ставка ПДВ — це більш високий захист внутрішнього ринку від імпортних товарів, які обкладаються при ввезенні в Україну. Зрозуміло, що зниження фіскального бар'єру на 3% збільшить товарні потоки з-за кордону. При існуючих умовах на це йти ризиковано, враховуючи стан нашого платіжного балансу», — підкреслив директор Центру суспільно-економічних експертиз Ukraine XXI Віктор Мельничук.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

До літа українцям готують нові податкові сюрпризи

30 травня 2017, 16:17

Останні новини за сьогодні: