Новини / Економіка / Світовий Банк опублікував рейтинг економік світу
22 грудня 2007, 08:24
Розмір шрифта: А А А

Світовий Банк опублікував рейтинг економік світу

Світовий Банк опублікував рейтинг економік світу, Світовий банк, економіки, ВВП, США, Китай, Японія, Люксембург, Катар, Великобританія, Швейцарія, Норвегія
Світовий Банк опублікував рейтинг економік світу

Усесвітній Банк опублікувала доповідь про стан економік світу. У доповіді 2005 International Comparison Program Preliminary Global Report Compares Size of Economies порівнюються дані за станом на 2005 рік, в нім фігурує статистика по 146 державам.

У доповіді, зокрема, вказано, що валовий внутрішній продукт (ВВП) миру в 2005 році склав $55 трлн. При цьому дві третини світового ВВП забезпечили всього лише 12 держав — США, Японію, Німеччину, Великобританію, Францію, Італію, Іспанію, Китай, Індію, Росію, Бразилію і Мексику.

При обліку порівняльної купівельної спроможності різних держав, найбільшими економіками світу є США, Китай, Японія, Німеччина і Індія. У свою чергу, Росія забезпечує три чверті ВВП пострадянських держав, на її частку доводиться дві третини інвестицій, вироблених в цьому регіоні.

З розрахунку частки ВВП на душу населення, найбільш багатими країнами світу визнані Люксембург, Катар, Норвегія, Бруней і Кувейт (хоча, разом узяті, вони забезпечують менше 1% світового ВВП). Проте по рівню споживання на душу населення (реальні розміри різних матеріальних благ, якими користуються жителі тієї або іншої країни), лідери інші Люксембург, США, Ісландія, Великобританія і Норвегія.

Також в доповіді порівняний рівень цін в різних державах, і на підставі цього розрахунку виявлені найбільш і найменше дорогі країни. Якщо рівень цін рівний ста балам, це означає, що він ідентичний рівню цін в США. Якщо рівень цін перевищує 100, то країна є більш дорогою, ніж США, якщо менше 100 — менш дорогою. Середньостатистичним для світу рівнем цін є 81 бал.

У п'ятірку найбільш дорогих для мешкання і бізнесу країн увійшли Ісландія (отримала 154 бали), Данія, Швейцарія, Норвегія і Ірландія.

США (100 балів) в цьому переліку зайняли 20-е місце в світі, поступившись також Франції (115), Німеччині (111), Японії і Великобританії (по 118). Ціновий показник Росії рівний 45 балам, Казахстану — 43-м, Грузії — 41-у, Вірменії — 39-ти, Білорусії — 36-ти, Азербайджану і Молдови — 35-ти, Україні — 33-м пише Washington Profile. Латвія і Литва отримали по 53 бали, Естонія — 62. Найбільш дешеве життя в Таджикистані (24 бали), Ефіопії, Гамбії, Киргизстані (28 балів) і Болівії. Для порівняння, Саудівська Аравія отримала 64 бали, Єгипет — 28, Венесуела — 55, Швеція — 124, Туреччина — 64, Ізраїль — 83, Чехія — 60, Індія — 33, Іран — 30, Китай — 42.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: