Новини / Економіка / Україні загрожує різкий стрибок долара
28 липня 2014, 12:54
Розмір шрифта: А А А

Україні загрожує різкий стрибок долара

Україні загрожує різкий стрибок долара, стрибок долара, Міжнародний валютний фонд, транш кредиту, відставка, Арсеній Яценюк
Україні загрожує різкий стрибок долара

Відставка Яценюка загрожує різким стрибком долара. Валютники побоюються відмови МВФ виділяти транш в $1,4 млрд.

Безготівковий курс долара на майбутньому тижні може досягти 12 грн/$, а може і перевалити за цю позначку, вважають опитані «Вістями» експерти.
Головним дестабілізуючим чинником стане загострення політичної нестабільності в країні, яку спровокувала відставка з поста прем‘єр-міністра Арсенія Яценюка (ще й не прийнята Верховною Радою).
Валютний ринок дуже чутливий до звісток такого характеру. Це стало очевидним ще у п’ятницю, коли безготівковий курс долара додав відразу 17 копійок: торги на міжбанку закрилися на 11,90-11,95 грн./$. І це після дуже спокійною тижня, протягом якого гривня зміцнювалася постійно, досягаючи відміток 11,68-11,69 грн./$. До гучної заяви про відставку Яценюка, експерти прогнозували провал курсу долара до 11,6-11,65 грн./$, а Нацбанк дозволяв собі таку розкіш, як викуп валюти на міжбанку. Трохи задирав тим самим котирування,-до 11,75-11,78 грн./$- але глобально не провокував ажіотажу.
«У п‘ятницю відбулося відразу два стрибка. Так, міжбанк відразу підстрибнув на 8-9 копійок, але готівковий ринок піднявся взагалі на 20 копійок. Виникли побоювання на предмет зростання попиту з боку населення, що банки не зможуть задовольнити в повній мірі. Немає впевненості, що під нього в країну знову полетять літаки з доларами, і що готівки вистачить усім», — розповів «Вістям» перший заступник голови правління банку «Контракт» Павло Крапівін.
Глобально ж валютники не стільки переживають про можливу відставку Арсенія Петровича, скільки побоюються економічної невизначеності, а найголовніше-відмови МВФ виділяти другий кредитний транш у $1,4 млрд, який очікується у вересні. Саме тому імпортери в цю п’ятницю спробували побільше накупити доларів і запас заплатити за закордонними закупівлями, а експортери стали притримувати бакс в надії на його подорожчання.
«Саме Кабмін Яценюка домовлявся з Фондом, і давав йому обіцянки. Звичайно, курсовий рух п‘ятниці має більш емоційний, я б навіть сказав, імпульсивний характер, але ніхто не знає, як на відставку відреагує МВФ. І незрозуміло, яких наступних економічних рішень варто очікувати від економічного блоку уряду», — зазначив у розмові з «Вістями»головний фінансовий аналітик РА «Експерт-Рейтинг» Віталій Шапран. Кадрове питання в уряді буде ключовим на цьому тижні для валютного ринку. Вже в понеділок фінансисти допускають ще одне підвищення курсу долара на міжбанку — до 12 грн/$.
«Якщо ж визначеності з прем’єр-міністром не буде, то курс на цьому тижні може навіть перевалити за цю позначку», — припустив директор банкнотного банкінгу банку «Фінансова ініціатива» Андрій Львів. Кілька згладжувати ситуацію може лише активне просування українських військ на Донбасі. «Ситуацію на міжбанку можуть змінити лише кардинальні позитивні зміни на сході. Хоча, думаю, що Нацбанк все ж буде адміністративними методами тримати курс біля позначки 12 грн/$», — запевнив «Вести»старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.
Фінансисти вважають, що це може спрацювати: якщо працівники Нацбанку знову почнуть телефонувати у банки, і уламувати підопічних знизити курси, то міжбанк вдасться закріпити в межах 11,95-12 грн/$. Але це спрацює тільки на безготівковому ринку, на готівковому валюта дорожчатиме. З понеділка експерти очікують, що на «чорному» ринку курс зросте до 12,20-12,25 грн/$, а в банківських касах — до 12-12,10 грн/$.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (3)

  • matzcrorkz (анонімно) 3 серпня 2014, 22:19 ссылка
    HbcanD Im thankful for the post.Really thank you! Much obliged.
  • crorkz (анонімно) 4 серпня 2014, 23:55 ссылка
    61pWtk Thanks-a-mundo for the article.Really thank you! Awesome.
  • crorkservice fiverr (анонімно) 28 вересня 2015, 21:08 ссылка
    4WRsIj Thanks for the article post.Much thanks again. Want more.
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

За день українці отримали рекордну кількість біометричних паспортів

30 травня 2017, 16:03

Останні новини за сьогодні: