Новини / Економіка / Зростання цін не залежить від підвищення мінімальної зарплати — Мінсоцполітики
10 квітня 2017, 15:48
Розмір шрифта: А А А

Зростання цін не залежить від підвищення мінімальної зарплати — Мінсоцполітики

Зростання цін не залежить від підвищення мінімальної зарплати - Мінсоцполітики, інфляція, зростання цін, мінімальна зарплата
Зростання цін не залежить від підвищення мінімальної зарплати — Мінсоцполітики

Показник інфляції в березні залишається в межах прогнозних і свідчить про відсутність впливу зростання мінімальної зарплати на загальне зростання цін.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.

Ціни на споживчому ринку в березні поточного року порівняно з попереднім місяцем зросли на 1,8%, з початку року — на 3,9%.

«Березневий показник більше попередніх місяців, однак очікуваний і в межах прогнозних розрахунків. За даними Державної служби статистики України, ключові причини загального зростання цін — сезонне зростання цін на хліб, м'ясну і молочну групи продовольства, а також у зростанні тарифів (на електроенергію) та збільшення акцизів на алкоголь і тютюн», — йдеться в повідомленні.

Разом з тим знизились ціни на овочі (на 19,2%), істотно (на 7,3%) подешевшали яйця.

«Звертаємо увагу, що ініціатива Кабінету міністрів України щодо підвищення мінімальної заробітної плати, яка вступила в силу з 1 січня 2017 року, не має істотного впливу на зростання цін. Більш того, дворазове збільшення МЗП цілком відповідає сучасним економічним реаліям», — додає прес-служба Мінсоцполітики.

Аналіз ринку праці показує, що роботодавці пропонують мінімальну зарплату тільки для 34% вакансій, по інших позиціях — зарплати вище.

«На думку експертів, підвищення МЗП стало кроком для детінізації відносин між роботодавцями та найманими працівниками. Держава змусила підприємців не тільки і не стільки збільшити зарплати, скільки легалізувати їх. Гроші, які сьогодні вихлюпуються в готівковий обіг у вигляді виплати зарплати, і так потрапляли в економіку, але з-за виплати в «конверті». Тобто, додатковий тиск готівки на ціни безпосередньо через підвищення мінімальної зарплати не створюється», — додає Мінсоцполітики.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Українцям доведеться заплатити податок на нерухомість: кому чекати квитанцію і скільки доведеться віддати

27 травня 2017, 18:11

Останні новини за сьогодні: