Новини / Економіка / ЄС ввів санкції проти Угорщини
24 січня 2012, 18:02
Розмір шрифта: А А А

ЄС ввів санкції проти Угорщини

ЄС ввів санкції проти Угорщини,
ЄС ввів санкції проти Угорщини

Євросоюз ввів санкції стосовно Угорщини за невиконання плану зі скорочення дефіциту бюджету, повідомляє у вівторок агентство Франс Прес з посиланням на джерело в дипломатичних колах ЄС.

«Рішення було прийнято (в ході зустрічі в Брюсселі — ред.)», — Наводить агентство слова джерела.

Угорщина стала першою з країн ЄС, щодо якої були введені санкції в рамках «Пакета шести законодавчих ініціатив».

Процедура скорочення надмірного дефіциту, встановлена ??в рамках ЄС, передбачає доведення дефіциту бюджету країни, що входить в союз, до максимального рівня в 3% її ВВП протягом декількох років. Програму скорочення бюджетного дефіциту розробляє сама держава, плануючи показники дефіциту на кожен рік, а ЄК погоджує і стежить за її виконанням.

Раніше Єврокомісія повідомила про те, що крім Угорщини, ще чотири країни — Бельгія, Кіпр, Мальта і Польща — могли не виконати цілі по дефіциту в 2011 і 2012 роках. Тоді регулятор зазначив, що ці чотири країни, на відміну від Угорщини, роблять ефективні дії з боротьби з бюджетним дефіцитом.

У листопаді 2011 року Угорщина зверталася за фінансовою допомогою до ЄС і МВФ, проте отримала відмову, в тому числі, через закон про незалежність свого Центрального банку, у який керівництво ЄС і МВФ зажадали внести ряд поправок. Європейська комісія ініціювала щодо Угорщини юридичну процедуру з вимогою до влади привести основний закон країни, окремі положення якого викликали різку критику загальноєвропейського органу, у відповідність з правовими нормативами спільноти. Критики угорської конституції, яка набрала чинності з січня, вважають, що вона обмежує незалежність Центробанку країни, змінює виборчу систему держави в бік, вигідну правлячої партії «Фідес», а також обмежує повноваження Конституційного суду.

Влада Угорщини повинна дати офіційну відповідь ЄС до 17 лютого, після чого у Єврокомісії буде два місяці на те, щоб проаналізувати відповіді Будапешта. Якщо вимоги ЄС про зміну законів ігноруватимуться і надалі, то ЄК зможе звернутися до Суду Європейського союзу. На це у керівництва ЄС може піти близько двох років. При цьому прем'єр країни Віктор Орбан уже заявив, що проблеми, на які вказує керівництво ЄС, можуть бути легко вирішені.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (1)

Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Останні новини за сьогодні: