Новини / Економіка / Сьогодні Британія починає вихід з ЄС: коротко про те, що потрібно знати про Brexit
14 березня 2017, 08:46
Розмір шрифта: А А А

Сьогодні Британія починає вихід з ЄС: коротко про те, що потрібно знати про Brexit

Сьогодні Британія починає вихід з ЄС: коротко про те, що потрібно знати про Brexit, Тереза Мей, Великобританія, Європейський Союз, Brexit
Сьогодні Британія починає вихід з ЄС: коротко про те, що потрібно знати про Brexit

У вівторок, 14 березня, прем‘єр-міністр Великобританії Тереза Мей може офіційно запустити процедуру виходу країни з Європейського Союзу

Уряд Великобританії надав прем’єр-міністру Терези Мей право на відправлення в Брюссель запиту про вихід з Єврозони, нагадує Politeka. Після виконання цієї процедури, повинні початися дворічні переговори.

Сам термін Брексіт використовується для позначення виходу Великобританії з Євросоюзу, за аналогією з Грецією (ситуацію з членством Греції в ЄС називають «Грексіт» — ред.).

Вперше про процедуру виходу країни з Євросоюзу заговорив до 2015 року екс-прем‘єр Девід Кемерон. Політик пообіцяв, що проведе референдум про членство Британії в ЄС до кінця 2017 року, якщо його партія отримає більшість на виборах.

Референдум пройшов 23 січня 2016 року. За його результатами, 51,9% людей висловилися за відсторонення від ЄС.

Відповідний законопроект парламент Британії почав розглядати в кінці січня цього року. Маючи досить велику підтримку в нижній палаті (Палата громад – ред.), нинішній прем’єр Мей змогла домогтися того, що він був прийнятий швидко і без поправок.

Під час розгляду у верхній палаті (палата Лордів – ред.) було внесено два важливі зміни: гарантувати права громадян ЄС в країні; винести підсумкову угоду з Євросоюзом на розгляд у парламенті.

Зазначимо, всього в документі, який надає парламенту і країні розуміння, чого домагатиметься Великобританія на переговорах з ЄС про вихід з союзу, і на яких умовах будуть засновані нові відносини з Брюсселем, вказані дванадцять принципових пунктів. Звучать вони так:

Ясність і визначеність в переговорах;

Повернення контролю над кордонами;

Посилення Сполученого Королівства;

Захист зв‘язків з Ірландією;

Контроль над імміграцією;

Захист прав громадян ЄС у Великобританії і британців в ЄС;

Захист трудових прав;

Вільна торгівля з європейськими ринками;

Нові торгові угоди з іншими країнами;

Турбота про те, щоб Великобританія залишилася найкращим місцем для науки та інновацій;

Кооперація в боротьбі зі злочинністю і тероризмом;

М’який і організований вихід з ЄС.

Одним з найбільш важливих положень є пункт №5 про контроль над міграцією і правами британців в ЄС і громадян ЄС у Великобританії. У ньому зазначено, що Великобританія створить таку міграційну систему, яка дозволить контролювати кількість людей, що приїжджають в Сполучене Королівство, в тому числі і з ЄС.

Документ був повернений назад в Палату громад. Оскільки уряд країни не має наміру зберігати ці правки, Мей може використовувати 50 статтю Лісабонського договору про ЄС, що автоматично розпочне процедуру дворічних переговорів.

На 14 березня в Палаті громад вже заплановано виступ Мей, на якому і повинно бути оголошено, що офіційне підтвердження про застосування 50-ї статті направлено в Брюссель. З цього моменту почнуться офіційні дворічні переговори, після закінчення яких — у березні 2019 року — Великобританія покине ЄС.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: