Новини / Економіка / Скільки заплатимо за газ з 1 квітня: на українців повісили ще один щомісячний платіж
28 березня 2017, 19:45
Розмір шрифта: А А А

Скільки заплатимо за газ з 1 квітня: на українців повісили ще один щомісячний платіж

Скільки заплатимо за газ з 1 квітня: на українців повісили ще один щомісячний платіж, національна комісія, система газопостачання, підключення до мереж, тарифи
Скільки заплатимо за газ з 1 квітня: на українців повісили ще один щомісячний платіж

Національна комісія, яка регулює сферу енергетики і комунальних послуг, 28 березня затвердила розмір абонплати за підключення до системи газопостачання, яку незабаром потрібно буде платити щомісяця на підставі потужності лічильника і незалежно від фактичного обсягу споживання.

Як пишуть Українські новини, з 1 квітня ціна на газ для населення буде розділена на дві складові:

 — на ціну газу як товару (4 942 гривень/тис. куб. м плюс гранична торговельна націнка газопостачальної компанії 3,2%);

 — на абонплату за підключення до мереж.

Згідно з рішенням Кабміну, таку абонплату встановлює НКРЕКП на підставі приєднаної потужності кожного споживача (типу газового лічильника). В тариф закладено витрати “Укртрансгазу” на транспортування газу магістральними газопроводами до газорозподільних систем (близько 23% в структурі тарифу).Для прикладу, з 1 квітня тариф на розподіл газу для побутових споживачів компанії “Київоблгаз” становитиме 2,549 коп./куб. м на годину, для промислових – 3,607 коп./куб. м на годину (всі тарифи без ПДВ). При цьому в Києві для побутових і непобутових споживачів ПАТ “Київгаз” тариф буде однаковий – 1,273 коп./куб. м на годину.

Зараз встановлено кінцеву ціну на газ для населення, яка становить 6 879 гривень/тис. куб. м з урахуванням всіх витрат на транспортування, податки та торгові націнки.

Нагадаємо, 27 квітня 2016 року Кабінет міністрів України прийняв рішення привести внутрішні ціни на газ до рівня ринкових. В результаті цього тарифи для населення підвищилися на 100%.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (1)

Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: