Новини / Економіка / Україна і Чорногорія підписали угоду про вільну торгівлю
19 листопада 2011, 13:20
Розмір шрифта: А А А

Україна і Чорногорія підписали угоду про вільну торгівлю

Україна і Чорногорія підписали угоду про вільну торгівлю, Україна, Чорногорія, зона вільної торгівлі, співробітництво, Андрій Клюєв
Україна і Чорногорія підписали угоду про вільну торгівлю

Україна і Чорногорія підписали угоду про вільну торгівлю і двосторонній протокол про доступ до ринків товарів і послуг у рамках вступу Чорногорії до Світової організації торгівлі (СОТ).

Як повідомили в прес-службі першого віце-прем‘єр-міністра України Андрія Клюєва, угоду підписали перший віце-прем’єр-міністр, міністр економічного розвитку України Андрій Клюєв і міністр економіки Чорногорії Володимир Каваріч.

Протокол про доступ до ринків товарів та послуг підписали Уповноважений з питань європейської інтеграції України, глава делегації України для участі в переговорах у рамках Світової організації торгівлі Валерій П'ятницький і міністр економіки Чорногорії В. Каваріч.

А. Клюєв висловив переконання, що укладення угоди про вільну торгівлю активізує двосторонню торгівлю та позитивно вплине на розвиток економік обох країн.

«Дія угоди про вільну торгівлю між Україною та Чорногорією має серйозно активізувати наше торгово-економічне співробітництво», — заявив А. Клюєв.

За його словами, серед перспективних напрямів двостороннього торговельно-економічного співробітництва, які цікавлять Україну, — житлове і промислове будівництво, участь в модернізації залізниці та суднобудівної галузі Чорногорії, поставки міських та міжміських автобусів, продуктів харчування та організація їх виробництва в Чорногорії. Також українська сторона зацікавлена ??в розширенні військово-технічного співробітництва.

За прогнозами Мінекономрозвитку, очікується, що в результаті укладення угоди про вільну торгівлю між Україною та Чорногорією збільшення імпорту в Україну не буде випереджаючим, так як у двосторонній торгівлі відсутня конкуренція між українськими та чорногорськими виробниками «чутливої» для України продукції.

Серед головних результатів укладення угоди українські експерти відзначають не тільки збільшення експорту українських товарів та послуг на ринок Чорногорії, а й розширення ринків збуту продукції українських виробників в регіоні. Прогнозується як закріплення вже традиційних експортних позицій українських компаній на ринку Чорногорії, що є важливим в умовах світової фінансової кризи, так і розширення структури українського експорту за рахунок нових позицій. Крім того, українська сторона очікує збільшити використання власних транзитних переваг в результаті відчутного збільшення проходження товаропотоків і послуг з території держави в контексті інтеграції української економіки в ЄС.

Також А. Клюєв нагадав, що Україна веде активну зовнішньоекономічну політику — рухається до створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом, веде переговори про вільну торгівлю з Туреччиною, підписано угоду про ЗВТ країн СНД, на різних стадіях подібні переговори ведуться з іншими країнами.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Яка частина українців готова шукати підробіток (дослідження)

3 червня 2017, 16:31

В Україні збільшується виробництво круп

2 червня 2017, 08:37

Останні новини за сьогодні: