Новини / Економіка / Ісландія вступила в стадію технічної рецесії
8 березня 2009, 08:10
Розмір шрифта: А А А

Ісландія вступила в стадію технічної рецесії

Ісландія вступила в стадію технічної рецесії, фінансова криза, Ісландія, ВВП, економіка, МВФ
Ісландія вступила в стадію технічної рецесії

Що знаходиться на межі банкрутства із-за світової фінансової кризи Ісландія офіційно вступила в стадію технічної рецесії, повідомляє в п‘ятницю, 6 березня, з посиланням на поширених Національним статистичним бюро країни дані агентство Франс Прес.

Згідно статистиці, в жовтні — грудні 2008 року ВВП країни скоротився на 0,9% в порівнянні з третім кварталом, що дозволяє говорити про вступ країни до стадії технічної рецесії, основним показником якої є падіння економіки протягом двох кварталів підряд. У липні-вересні 2008 року економіка Ісландії, за даними статистичного відомства, скоротилася на 3,4%.

 

Проте за підсумками минулого року зростання ВВП країни гейзерів склало 0,3% по відношенню до 2007 року, коли даний показник досягав 5,5%.

 

Уряд Ісландії у зв’язку з кризовою ситуацією в економіці запитав допомогу у МВФ, який в листопаді виділив країні 2,1 мільярда доларів. Крім того, кредит на 2,5 мільярда доларів Ісландії надали Фінляндія, Швеція, Норвегія і Данія.

Власті Ісландії із-за втрати ліквідності трьох найбільших банків країни — Kaupthing, Landsbank і Glitnir — вирішили їх націоналізувати і узяли на себе забезпечення гарантій по внесках. У цих банках тримали засоби громадяни і компанії інших європейських країн, зокрема, Голландії і Великобританії.

Минулої п‘ятниці, 27 лютого, парламент Ісландії схвалив законопроект, який передбачає структурні зміни Центробанку країни, а також дозволяє відправити до примусової відставки його голову.

Окрім можливості оголошувати про відставку голову Центробанку Ісландії, законопроект передбачає зміна в структурі банку. Так, з теперішнього часу Рада керівників ісландського ЦБ, що складається з трьох чоловік, буде скасована, а замість нього з’являться одноосібний керівник, що наймається урядом країни як професійний менеджер, і його заступник.

Раніше в лютому вибрана прем‘єр-міністром перехідного уряду Ісландії Йоханна Сигурдардоттір зажадала у Ради керівників національного Центробанку на чолі з головою Давидом Оддссоном подати у відставку.

Оддссон з 1991 по 2004 роки посідав посаду прем’єр-міністра країни. Багато ісландців вважають, що саме він несе головну відповідальність за ситуацію, близьку до економічного краху, в якій опинилася країна. Оддссон лібералізував економіку країни, перетворивши її по суті у фінансовий офшор Європи.

У лютому поточного року європейське статистичне агентство Eurostat повідомляло про те, що в четвертому кварталі 2008 року ВВП як ЄС, так і єврозони, знизилися на 1,5% в порівнянні з попереднім кварталом, а в третьому кварталі — на 0,2%.

 

На початку грудня 2008 року Eurostat підтвердив обнародувані раніше попередні дані про те, що економіка єврозони вступила в третьому кварталі в стадію рецесії. У другому кварталі 2008 року ВВП єврозони знизився на 0,2% в порівнянні з першим кварталом, а в Євросоюзі, об'єднуючому 27 країн, зростання ВВП було нульовим.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: