Новини / Економіка / Стала відома кінцева ціна на газ для населення
17 грудня 2019, 14:03
Розмір шрифта: А А А

Стала відома кінцева ціна на газ для населення

Стала відома кінцева ціна на газ для населення, ціна на газ, січнева ціна, газ, опалювальний сезон, блакитне паливо
Стала відома кінцева ціна на газ для населення

Кінцева ціна на газ для населення на перший квартал 2020 року не перевищить 8 грн за один кубометр, при збереженні поточних тарифів на транспортування і розподіл газу. Про це в ексклюзивному інтерв'ю Delo.ua розповів заступник директора дивізіону «Інтегрований газ» і директор газопостачальних компаній «Нафтогаз України» Максим Рабинович. «Квартальний ціна, яку пропонує Нафтогаз — 6600 гривень за 1000 кубів з ПДВ без транспортування. Це на 12% нижче, ніж ціна першого кварталу 2019 року. Коли цей газ потрапить до населення, то, з урахуванням транспортування та розподілу, ціна буде до 8 грн за 1 куб, при збереженні поточних тарифів на транспортування і розподіл газу», — сказав топ-менеджер.

Рабинович нагадав, що з 1 січня 2020 року скасовується регулювання цін на газ для домогосподарств. Тому компанія «Нафтогаз», щоб зафіксувати ціни з січня по квітень 2020 року використовувала механізм форвардних закупівель. «Цей ринковий інструмент дасть можливість населенню отримати стабільну ціну на опалювальний сезон. Використання цього інструменту вже погоджено з МВФ, що дуже важливо», — зазначив він.

За словами Рабиновича, механізм гарантованої ціни дозволить населенню уберегтися від негативних факторів, здатних вплинути на ціну блакитного палива: відсутність транзиту російського газу, холодної зими і так далі.

Нагадаємо, згідно з прейскурантом «Нафтогаз», січнева ціна для промисловості на умовах передоплати також складе 6600 грн за тис кубометрів газу з ПДВ, на умовах післяплати — 7286,4 грн за тис кубометрів з ПДВ, без урахування тарифів на передачу і розподіл.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
    Ви не авторизувались.
    Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
    ваш коментар:

    Читайте також:

    Останні новини за сьогодні: