Новини / Економіка / Українцям стали менше давати в борг
29 травня 2017, 14:25
Розмір шрифта: А А А

Українцям стали менше давати в борг

Українцям стали менше давати в борг, кредити, кредитні спілки, позичальники, Андрій Камінський
Українцям стали менше давати в борг

Українцям стали менше позичати. За останні роки суми середніх банківських позик в роздробі знизилися з 12-13 тис. грн. в докризовий період до нинішніх 9,7 тис. грн., повідомив UBR.ua директор з розвитку бізнесу Міжнародного бюро кредитних історій Андрій Камінський на підставі статистики бюро

За його даними, кредитні спілки зараз кредитують людей в середньому до 10 тис. грн. за раз, а фінансові компанії — до 1,6 тис. грн.Близько 50% фінкомпаній, з якими працює кредитне бюро, надсилають запити по кредитних історій клієнтів при видачі онлайн-кредитів. Рік тому це було 20% компаній.

По банкам була зафіксована нова тенденція — вони не розраховують більше на позичальників з вулиці, а обробляють інформацію за своїм клієнтам, щоб зробити для них цільове пропозицію по кредиту.

«Вони роблять запит в кредитні бюро, щоб розуміти брав їх клієнт кредити в інших банках. Так установа отримує цілісну картину по клієнту: які суми брав, як платив, були проблеми. Наприклад, дізналися, що десь клієнт добре обслуговував кредит до 10 тис. грн. і під це розробляють свою пропозицію, яка відповідає фінансовим можливостям людини. І це ж є причиною зростання активності банків. Вони в основному працюють з невеликими сумами на 1-2 роки, в той час як іпотека видається кілька разів на рік, і кілька десятків автокредитів», — розповів Андрій Камінський.За його словами, по одній людині може приходити за кілька запитів на рік. Зокрема, від банків у середньому на одну людину припадає 1,5 запиту, в той час як від фінансових компаній — 8 запитів.

«У сегменті коротких кредитів є позичальники, за яким приходить в рік по 10-20 запитів. Максимальний показник — 36 запитів по одній людині», — уточнив Камінський.

Багато залежить як від потреби людей в грошах, так і від сезону.

«Перед святами людина звертається у різні структури з вивченням умов різних установ чи до кредитного брокера, який одночасно розсилає пропозицій по декільком банкам. Тобто точка виходу для клієнта буде одна, а запити до нас йдуть від 6-7 кредиторів», — пояснив UBR.ua lиректор департаменту фінансово-кредитної аналізу Міжнародного бюро кредитних історій Самат Алданов.

C 2013 року відбулося зростання середнього показника прострочення з 7-8% до 13-15% за обслуговуваними бюро кредитних історій фізосіб. В залежності від напрямків кредитування відрізняються та цифри. Найвищий показник прострочення в сегменті коротких кредитів — близько 30%.При цьому в бюро відзначають, що 5-10% громадян взагалі жодного разу не гасили кредит після його отримання. Залишилися позичальники — припиняли обслуговування з якоюсь періодичністю.

«У сегменті дрібних кредитів, що видаються в тому числі і новими фінкомпаніями, кількість тих, хто не платив взагалі в два рази вище. Близько 20%. Це пояснюється тим, що в фінкомпанії йде особливий тип клієнтів, які не пройшли б скоринг банків», — уточнив Андрій Камінський.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (1)

  • ropifiya 3 квітня 2019, 15:20 ссылка
    У моего брата плохая кредитная история - и теперь банки ему не дают кредиты, а он часто занимает деньги для покупки товара в свой магазин под реализацию. Поэтому сейчас он кредитуется в одном из МФО pervomayskiy.com.ua Это даже выгоднее и удобнее, чем брать кредит в банке под приличные проценты. Я и сам иногда одалживаю деньги в таких организациях - при необходимости, а отдаю с зарплаты.
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Голова НБУ розповів, коли бізнес зможе отримати дешеві кредити

30 травня 2017, 10:57

Банкам заборонили огульно штрафувати українців

17 травня 2017, 15:55

Більшість українців не підтримують кредити МВФ

15 травня 2017, 17:39

Останні новини за сьогодні: