Новини / Економіка / Ціни на продукти: вартість овочів відлякає українців
14 березня 2017, 17:52
Розмір шрифта: А А А

Ціни на продукти: вартість овочів відлякає українців

Ціни на продукти: вартість овочів відлякає українців, державне регулювання цін, подорожчання продуктів харчування, Олексій Дорошенко
Ціни на продукти: вартість овочів відлякає українців

Минулого місяця закінчився термін відміни державного регулювання цін на продукти. Із жовтня влада не втручається у цінову політику виробників і продавців продуктів. В результаті цього їжа подорожчала. Наприклад, яйця піднялися у ціні майже вполовину, картопля подорожчала на 18-20%, морква й буряк — на 12%, цукор — на 7%.

Проте в уряді ще не визначилися — повертати державне регулювання за цінами чи ні.

«Коли це регулювання було, воно стосувалося тільки соціальних продуктів — певних сортів хліба, борошна, олії, деяких круп. Цей список склали ще 1996 року», — каже порталу Знай.ua Олексій Дорошенко, директор асоціації постачальників торговельних мереж.

Він вважає, що регулювання цін у теперішніх економічних умовах потрібне, адже існує величезний розрив між доходом населення і цінами на продукти. Оскільки у собівартості кожного українського продуктового виробу є частка витрат на іноземну сировину, упаковку, поліграфію, то після девальвації гривні 2014 року вся їжа подорожчала.

«Варто докорінно міняти підхід до формування цін на продукти. З одного боку, те державне регулювання, яке було, не давало реальних результатів. Воно діяло тільки для відповідальних торговельних мереж. Решта не зважали», — каже Знай.ua аграрний експерт Микола Присяжнюк.

За його словами, влада належно не контролювала цінової політики мереж і виробників.

«Контроль є тоді, коли проводяться перевірки. Але такі випадки було поодинокі. Зазвичай тих соціальних продуктів в супермаркетах майже ніколи не було», — пояснює він.

На думку спеціаліста, відміна у жовтні контролю й неприйняття остаточного рішення зараз урядом можна пояснити зацікавленістю певних політично-промислових груп у збереженні теперішній ситуації.

«Впевнений, що при владі є представники бізнесу, який вже звикли до встановлення необгрунтованих націнок на свою продукцію. Звісно, що їм невигідно поступатися прибутками», — каже Присяжнюк.

Нагадаємо, протягом минулого року інфляція становила 12%. Це спровокувало підняття цін на всі групи товарів.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (1)

Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Виробники експортують більш якісну продукцію в обхід домашнього ринку

17 травня 2017, 15:59

Ціни на продукти підскочили до європейського рівня

13 травня 2017, 09:32

Останні новини за сьогодні: