Новини / Економіка / Гривню стримують тільки золотовалютні запаси НБУ
25 липня 2013, 08:50
Розмір шрифта: А А А

Гривню стримують тільки золотовалютні запаси НБУ

Гривню стримують тільки золотовалютні запаси НБУ, курс гривні, долар, золотовалютні запаси, банківська система, Сергій Яременко
Гривню стримують тільки золотовалютні запаси НБУ

Курс гривні по відношенню до долара буде стабільним, принаймні, до кінця року, прогнозують експерти. У той же час, Нацбанк буде продовжувати стримувати валютні коливання за рахунок адміністративних методів — тобто використовувати свої золотовалютні запаси.

За інформацією НБУ, на початок липня запас становить не більше 23-ох мільярдів гривень. За останні два місяці, запасу зменшилися на 2 млрд. НБУ доводиться витрачати запаси на підтримку стабільності курсу гривні та виплату боргів. При цьому економісти заявляють — ситуація складна, але не критична.

«Нічого страшного в 23 млрд. немає. Це просто збіг навантаження й інших негативних явищ. Це пройде і далі підуть накопичення. В даний момент, найстрашніше, що ми не бачимо іншого джерела наповнення, окрім як кредитного ресурсу. Справа не в золотовалютних запасах, а в тих заходах, які приймає уряд. Думаю до кінця року все буде нормально», — вважає колишній заступник голови Нацбанку Сергій Яременко.

У той же час, Європі не вітає такі методи Національного банку України. Зокрема, в МВФ вимагають переходу української банківської системи на схему плаваючого курсу. Тільки в такому випадку організація погодиться відновити кредитну підтримку. Експерти вважають таку вимогу неприйнятною.

Так, за словами Сергія Яременка, українська та європейська системи мають занадто великі відмінності. В Україні немає пенсійних чи страхових фондів, або фондового ринку, європейського рівня. Там же, ці організації стримують курс, оскільки є реальними гравцями. У нас на ринку гравець один — Нацбанк. У нас немає вільного руху капіталу — тільки покупка під зобов'язання. Експерти припускають, що на стримування курсу може піти ще близько 5 млрд. гривень.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Що буде з курсом долара в Україні до кінця року: прогноз аналітика

31 травня 2017, 10:57

Високий статус. Чим корисні елітні банківські карти

30 травня 2017, 10:43

Останні новини за сьогодні: