Новини / Економіка / Українські добрива можуть пустити в США
17 березня 2012, 08:08
Розмір шрифта: А А А

Українські добрива можуть пустити в США

Українські добрива можуть пустити в США, нітрат амонію, добрива, Україна, США, селітра
Українські добрива можуть пустити в США

У цьому році планується перегляд чинних обмежень на ввезення нітрату амонію в США. Мито становить 156,29% з 2000 р. і є загороджувальної. Наші хіміки вважають прорив на ринок Америки недоцільним — ми маємо низьку конкурентоспроможність в порівнянні з місцевими виробниками. В американців також немає стійкого мотиву дозволяти нам продаж нашої селітри на місцевому ринку

У поточному році американці знову подумають про те, чи впускати нашу аміачну селітру на свій ринок. Інформація про дату прийняття рішення поки немає, але українська сторона вже готується виїхати за океан на переговори. Так, вчора, 15 березня, за інформацією «і», заступник міністра Мінекономторга Валерій П‘ятницький збирав у себе зацікавлені сторони з тим, щоб визначитися з політикою України у напрямі прориву на ринок США наших хіміків. У засіданні брали участь представники вітчизняних хімпідприємств — виробників аміачної селітри, яких у нас чотири: черкаський «Азот», ЗАТ «Сєвєродонецьке об’єднання» Азот «,» Стирол «(Горлівка) і» Рівнеазот «.

«Очолив зустріч державний уповноважений Валерій П'ятницький. Він скликав департамент співробітництва з СОТ та з питань торговельного захисту, а також представників заводів. Разом вони повинні були виробити стратегію можливого захисту наших постачальників, які могли б експортувати добриво в США», — розповів «і» старший аналітик «Інфоіндустріі» Дмитро Гордейчук. На його думку, наші шанси потрапити на цей ринок досить примарні.

«Якщо американських споживачів і зацікавить наша селітра, то гранульований варіант для виробництва іншого добрива — Каса (карбамідо-аміачної суміші). Взагалі ж слід сказати, що в США це добриво не настільки затребувана, як аміак, карбамід та КАС. Та й у наших виробників повинен бути серйозний мотив для проникнення на цей ринок, адже логістичні витрати при доставці на цей континент є досить високими», — вважає експерт.

Він же вважає, що скасувати мито буде коштувати нашим хімікам героїчних зусиль. Очевидно, під ними аналітик увазі сильне лобіювання, яке буде коштувати чималих грошей.

По всьому видно, що боротися за цей ринок, значить — витратити багато коштів. Чи будуть виправданими такі вкладення? Присутній на засіданні в Мінекономторге президент Союзу хіміків Олексій Голубов з жалем повідомив «і» про те, що такий ринок, як американський, не дозволяє нам бути конкурентоспроможними.

«Про які поставках можна говорити, якщо у американців є свій і газ, і багато газу, вартість якого на споті останнім часом склала всього $ 90 за тонну, а нашим виробникам імпортний російський газ обходиться в $ 490 за тонну? На жаль, з урахуванням доставки цей ринок поки для нас малоперспективен. Але це не привід здаватися. Я вважаю, що наша держава не має опускати руки в сенсі захисту власного товаровиробника і має докласти максимум зусиль, щоб відкрити нам шляхи диверсифікації поставок добрив. Але, як я встиг зрозуміти, в Мінекономторге позиція така: хіміки повинні зробити основну роботу — мовляв, ви обгрунтуйте нам скасування мита і простимулює прийняття позитивного рішення, а ми вже будемо вести переговори», — розповів він» і «.

Також пан Голубов поскаржився, що у нашого Міністерства торгівлі руки не доходять, щоб навести порядок на власному ринку. «До сих пір не прийнято рішення щодо захисту власних виробників складних добрив від імпорту, який уже зайняв більше 90% ринку. Тут би порядок навести», — говорить Олексій Голубов.

Самі виробники аміачної селітри для себе ще не прояснили, чи варто їм боротися за ринок США. «Нам не зрозумілий процес формування цін на селітру в США. Якщо поставка великих партій добрива буде більш вигідна, ніж збут на внутрішньому ринку, звичайно, має сенс поборотися за такий ринок. Але поки внутрішні ціни поставок нас більше влаштовують, ніж експорт. І ми дуже зацікавлені в збільшенні продажів вітчизняним споживачам», — повідомив» і «менеджер черкаського» Азоту ".

За його словами, завод в минулому році виробив рекордний обсяг амселітри — 971 тис. т, з якого не менше 45% поглинув ринок України. Черкаський «Азот» — найбільший виробник селітри в Україну, тому у нього є мотив боротися за ринок Північної Америки.

Також Україна може поборотися за скасування мита при імпорті в США карбаміду. На цьому наполягає один із його виробників — «ДніпроАЗОТ». Але йому поки не вдалося згуртувати інші заводи навколо цієї ідеї. А адже ще до кризи ринок США для хіміків був дуже перспективним, як і ринок ЄС, враховуючи високу вартість газу. Очевидно, тепер вигода поставок на ці ринки буде визначатися хіміками ситуативно

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: