Новини / Економіка / Гнітючі цифри: обсяг «поганих» активів у ЄС вже досяг 1,2 трлн євро
31 жовтня 2013, 08:41
Розмір шрифта: А А А

Гнітючі цифри: обсяг «поганих» активів у ЄС вже досяг 1,2 трлн євро

Гнітючі цифри: обсяг "поганих" активів у ЄС вже досяг 1,2 трлн євро, пагані активи, Європейський Союз, просрочена позика, Pricewaterhousecoopers
Гнітючі цифри: обсяг «поганих» активів у ЄС вже досяг 1,2 трлн євро

Обсяг “поганих” активів на балансі європейських банків продовжує зростати. За даними консалтингово-аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers (PwC), за підсумками 2012 р. обсяг прострочених позик у фінансовій системі ЄС зріс до 1,2 трлн євро.
За даними доповіді PwC, обсяг активів, які перебувають у дефолтному і/або переддефолтному стані (non-performing loans) у банках ЄС, виріс в два з гаком рази: в 2008 р. обсяг “поганих” боргів становить 514 млрд євро, в 2012 р. – 1,18 трлн євро. У 2011 р. обсяг “поганих” активів становив 1,08 трлн євро. Аналітики PwC очікують, що обсяг проблемних активів у ЄС продовжить рости.
“Ми не бачимо серйозних передумов до зниження в обсязі поганих активів у фінансовій системі Європи в найближчій перспективі. Більше того, з урахуванням невизначеної економічної ситуації в регіоні, швидше за все, загальний рівень проблемних активів у багатьох європейських країнах в найближчі кілька років продовжить зростати”, – зазначив Річард Томпсон, партнер PricewaterhouseCoopers.
Основний обсяг “поганих” боргів припадає на шість країн – Великобританію, Німеччину, Ірландію, Іспанію, Італію і Францію. В цілому вони акумулювали 895 млрд євро прострочених позик.
Варто відзначити дивергенцію в динаміці між так званими “стрижневими” країнами єврозони і її проблемними елементами. Обсяг “поганих” боргів у таких країнах, як Німеччина, Британія і Франція, з 2010 р. почав скорочуватися. При цьому, “погані” позики в проблемних країнах – Ірландії, Іспанії та Італії – продовжують зростати.
У британському виданні Economist відзначають, що високий рівень корпоративної заборгованості, а також збільшення обсягу “поганих” активів, гальмує відновлення економіки єврозони.
Європейський центробанк хоче домогтися від банків єдиного визначення “поганих” активів. Нові “стрес-тести” фінансової системи єврозони, а також ЄС пройдуть в 2014 р. Стрес-тести торкнуться 128 найбільших банків єврозони.
Що стосується України, то, за даними міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor’s, частка проблемних кредитів у банках України становить 20%.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: