Новини / Економіка / Через 5 років Україна може сама забезпечувати себе газом, – експерт
2 червня 2017, 08:42
Розмір шрифта: А А А

Через 5 років Україна може сама забезпечувати себе газом, – експерт

Через 5 років Україна може сама забезпечувати себе газом, – експерт, Україна, запаси газу, інвестиції
Через 5 років Україна може сама забезпечувати себе газом, – експерт

Україна має найбільші запаси газу у Європі. Відтак, через 5-7 років країна може забезпечити не тільки власне споживання ресурсу, а й експортувати газ за кордон.

Таку думку висловив директор компанії «Енергетичні ресурси України» Андрій Фаворов в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK.

 

«Сьогодні трансгаз України отримує близько 2-2,5 мільярдів доларів від транзиту газу від російського «Газпрому до Європи. Проте Росія неодноразово заявляла, що до 2019 року побудує інший газолін в обхід Україні. Однак я вважаю, що Україні не потрібно зараз перейматися тим, що буде робити Росія. Головне завдання – це запропонувати конкурентні умови транзиту, а далі вже Росія сама вирішуватиме, чи користуватися ними», – прокоментував Фаворов.

До того ж, в Україні потрібно створити нормальні інвестиційні умови для розвитку газової індустрії, адже країна має найбільші запаси газу у Європі.

«Потрібно створити такі умови, щоб як приватні, так і державні компанії могли добувати таку кількість газу,щоб через 5-7 років Україна могла забезпечити не тільки власне споживання ресурсу, а й використати свою інфраструктуру для експорту газу за кордон», – наголосив експерт.

Сьогодні ж газовидобувній галузі в Україні заважає розвиватися дуже висока рента на видобуток палива, яка складає 28%.

 

«Україна – і так не надто стабільний регіон для інвестування та бізнесу. До цього ж, у нас ще й вимагають сплатити найвищі податки для видобутку газу. Так, проходячи усі регуляторні процедури, зокрема наша компанія витратила півтора роки, щоб привести на український ринок американську технологію видобутку 80-их років», – зазначив Андрій Фаворов.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітражний суд задовольнив головні вимоги Києва у газовій суперечці між «Нафтогазом» і «Газпромом». Йдеться про контракт на постачання блакитного палива від 2009 року.

31 травня «Нафтогаз України» повідомив, що отримав окреме рішення Стокгольмського арбітражу у виробництві проти «Газпрому» за контрактом на постачання газу, в якому йдеться про скасування умови «бери або плати» і задоволена вимога про перегляд ціни в контракті на постачання газу. 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (3)

 • REBECCA ELLISOR (анонімно) 12 червня 2017, 22:14 ссылка
  Привіт.
  Я місіс Ребека Еллісор приватного кредиту кредитор, який дає час життя Кредит можливостей для приватних осіб, комерційних фірм, страхування і т.д. Ви в будь-який фінансові труднощі або в необхідності кредиту для інвестицій або вам потрібен кредит, щоб оплатити ваші рахунки не шукав ніяких подальших як ми тут, щоб зробити всі ваші фінансові проблеми пішли в минуле. Ми пропонуємо всі види кредитів в будь-який деномінації зі швидкістю 2% без попередніх fee.I хочуть використовувати цю велику середу, щоб ви знали, що ми готові допомогти вам з будь-яким видом кредиту, щоб вирішити, що ваш фінансовий problem.If да потім повернутися в даний час по електронній пошті (choosenloanfirms@gmail.com) для отримання більш докладної інформації, ви дуже вітаються.
 • ShaylaHkkxc (анонімно) 12 жовтня 2018, 01:02 ссылка
  Революционное обновление "XRumer 16.0 + XEvil":
  автораспознавание captchas Гугла, Яндекса, Фэйсбука, ВКонтакте, Bing, Hotmail, Mail.Ru, SolveMedia,
  а также свыше 8400 (!) других типов captchas,
  с высокой скоростью (100 изображений в сек&#
 • Cordelia (анонімно) 18 січня 2019, 01:09 ссылка
  We've arrveid at the end of the line and I have what I need!
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: