Новини / Економіка / Україна втратила до 20% індустріального потенціалу — Порошенко
20 березня, 13:24
Розмір шрифта: А А А

Україна втратила до 20% індустріального потенціалу — Порошенко

Україна втратила до 20% індустріального потенціалу - Порошенко, індустріальний потенціал, російська агресія, Петро Порошенко
Україна втратила до 20% індустріального потенціалу — Порошенко

Україна втратила до 20% індустріального потенціалу в результаті російської агресії. Про це заявив сьогодні президент Петро Порошенко на засіданні Ради регіонального розвитку.

Як передає кореспондент LIGA.net президент зазначив, що зараз оживає промисловість — зростання за підсумками 2016 року склав 2,8%. «А промисловість найбільше постраждала від війни — адже втрачено до 20% індустріального потенціалу країни», — зазначив він.

При цьому, за словами Порошенка, промисловий ріст припинився ще за три роки до початку російської агресії, в 2011 році. «І я поки не знаю, повернули ми остаточно на позитив цю багаторічну негативну тенденцію. Тим більше що наслідки так званої блокади Донбасу, цього справжнього удару під дих Україні в першу чергу позначаться саме на цій галузі, у промисловості», — підкреслив він.

«Ще три роки тому дефолт і повний крах здавалися неминучими. Тоді по економіці синхронно вдарили війна, закриття російського ринку і падіння світових цін на основні продукти українського експорту», — сказав він.

В цих умовах, зазначив Порошенко, уряд йшло на непопулярні кроки.

«Я неодноразово вибачався за вимушені рішення, хоча розумію, що більшість, можливо, вибачати і не готовий — дуже було боляче. Але саме ці важкі рішення дозволили переламати тренд», — сказав він.

Порошенко зазначив, що ВВП України за підсумками 2016 року збільшився на 2,2%, в четвертому кварталі зростання прискорилося майже до 5% у рік. У 2015 році, за його словами, економіка впала на 10%.Росія окупувала Автономну республіку Крим у 2014-му році. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014-го початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Ключові міжнародні організації, в тому числі Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії і назвали анексію і окупацію Криму незаконною. Проти РФ були введені економічні санкції. За проведення Москвою так званих виборів з участю Криму в 2016-му році парламент України визнав Держдуми РФ нелегітимною. 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Порошенко розповів, чому в Україні заблокували російські соцмережі

21 травня, 13:48

Порошенко розраховує на підтримку України з боку «Великої сімки»

20 травня, 15:51

Опитування: Як ви ставитеся до заборони російських соцмереж і сервісів

19 травня, 18:02

Журналісти всього світу звернулися до Порошенка

18 травня, 09:16

Останні новини за сьогодні: