Новини / Економіка / Україна залучила 1,25 млрд євро облігацій за найдешевшими в історії ставками
23 січня, 12:07
Розмір шрифта: А А А

Україна залучила 1,25 млрд євро облігацій за найдешевшими в історії ставками

Україна залучила 1,25 млрд євро облігацій за найдешевшими в історії ставками, євробонди, процентні ставки, єврооблігації, облігації
Україна залучила 1,25 млрд євро облігацій за найдешевшими в історії ставками

Міністерство фінансів розмістило євробонди на 1,25 млрд євро за найдешевшими в історії України відсотковими ставками — 4,375%.

Про це повідомляється на сайті відомства.

Відомо, що Україна оголосила про прайсингом нових єврооблігацій, номінованих в євро, на суму 1,25 млрд євро, з кінцевим терміном погашення — 27 грудень 2030 року.

Таким чином, на нові єврооблігації будуть нараховуватися відсотки за ставкою 4,375% річних.

«Сума заявок на придбання цінних паперів для нової емісії становить понад 7 млрд євро від понад 350 інвесторів з усього світу», — йдеться в повідомленні.

При цьому в міністерстві відзначили, що залучені гроші будуть спрямовані на фінансування державного бюджету.

«Євросоюз вже став найбільшим торговим партнером України і сьогоднішній випуск буде сприяти надходженню євро в Україні. Як ми і обіцяли в червні минулого року, наша присутність на ринку євро є стратегічним», — зазначила міністр фінансів Оксана Маркарова.

«Сьогодні Україна провела прайсинг єврооблігацій, номінованих в євро, з терміном погашення 10 років за найнижчим купону в історії країни, за ставкою 4,375%. Зібравши заявки від понад 350 інвесторів з усього світу, ми поставили другу точку на кривій прибутковості в євро», — додала вона.

У той же час, за словами прем'єр-міністра Олексія Гончарука, це рішення дозволить країні економити 2 млн грн в день для державного бюджету.

«В минулому році процентні ставки на зовнішні запозичення України становили приблизно 6,75% на рік. Сьогодні ми запозичуємо 1,25 млрд євро під 4,375% річних. Фактично завдяки цьому рішенню ми економимо для держбюджету 2 млн грн в день. Ці гроші будуть спрямовані на програми соціально-економічного розвитку», — написав він у Facebook.

Раніше Україна оголосила про випуск нових єврооблігацій, випущених в євро з десятирічним терміном обігу.

Нагадаємо, останній раз Україна випускала євробонди в червні 2019 року, тоді держава здійснила випуск 1 млрд євро з прибутковістю 6,75%. Це був перший за останні 14 років випуск українських державних облігацій в євро.

Як відомо, в 2019 році Мінфін планомірно випускав гривневі облігації і ставив собі в заслугу, що частка держборгу, номінована в нацвалюті, різко зросла. Таким чином, Мінфін розраховував знизити ризик зростання держборгу за рахунок курсових коливань.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Україні не вистачить своєї валюти, потрібно позичати на зовнішніх ринках — думка

22 травня 2017, 11:56

Євробачення в Україні не окупилося — ЗМІ

18 травня 2017, 14:54

Останні новини за сьогодні: