Новини / Економіка / Україна змушена закуповувати електрика у РФ – експерт
25 червня 2016, 18:21
Розмір шрифта: А А А

Україна змушена закуповувати електрика у РФ – експерт

Україна змушена закуповувати електрика у РФ – експерт, Україна, дефіцит електроенергії, імпорт, Росія
Україна змушена закуповувати електрика у РФ – експерт

Україна переживає гострий дефіцит електроенергії, і вже через місяць їй доведеться знову звернеться до імпорту з Росії.

На його думку, формально імпорт електроенергії з РФ вже відбувається сьогодні, оскільки обсяг перетікання досягає 1000 МВт. «По суті це означає, що Україна імпортує електроенергію, але поки називає це «перетіканням»», — зазначив Корольчук.

Експерт підкреслив, що сьогодні дефіцит в енергосистемі України наближається до 2000 МВт. Зокрема, на це вплинуло і припинення поставок антрацитового вугілля з окупованих територій Донбасу, що призвело до стрімкого скорочення запасів на ТЕС.

Також, як повідомлялося раніше, в аварійних ремонтах знаходяться ряд блоків на атомних електростанціях.

«Причиною щорічних (з 2014 року) і, на жаль, вже звичних для літнього часу проблем з нестачею електроенергії, є дефіцит антрацитового вугілля. Припинення його поставок з неконтрольованих територій Донбасу призвело до стрімкого скорочення запасів на складах ТЕС до рівня 1,4 млн. т. З них тільки 400 тис. т — антрацит», — заявив Корольчук.

За його словами, як і в минулому році, буквально на кілька днів або максимум на два тижні залишається запасів на Криворізькій, Луганській, Придніпровській та Слов'янської ТЕС. «Повторення минулорічної ситуації свідчить про те, що влада не робить висновків», — вважає експерт.

Він також звернув увагу на те, що гострий дефіцит електроенергії вже змусило владу вдатися до виробництва дорогої електроенергії. «Було прийнято рішення включити в роботу газові теплоелектроцентралі в Харкові і газомазутні блоки на Трипільської та Запорізької ТЕС. Нічим не можуть допомогти і вплинути на ситуацію АЕС, які скоротили виробництво електроенергії», — зазначив Корольчук.

Напередодні джерело в Міненерго повідомило, що Україна почала отримувати електрику з РФ. Зокрема, мова йде про 600 МВт електричної потужності в рамках угоди про техдопомоги через що виник в енергосистемі Україні дефіциту.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України звернулося до громадянам та підприємствам з проханням максимально скоротити споживання електроенергії в липні-серпні, щоб уникнути відключень.
 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Яка частина українців готова шукати підробіток (дослідження)

3 червня 2017, 16:31

В Україні збільшується виробництво круп

2 червня 2017, 08:37

Останні новини за сьогодні: