Новини / Економіка / МінАПК: Українські овочі завойовують іноземні ринки
15 травня 2013, 07:48
Розмір шрифта: А А А

МінАПК: Українські овочі завойовують іноземні ринки

МінАПК: Українські овочі завойовують іноземні ринки, овочі, імпорт, попит
МінАПК: Українські овочі завойовують іноземні ринки

Протягом останніх двох років на полицях вітчизняних магазинів все рідше можна побачити імпортні овочі. Вітчизняні ж не тільки задовольняють попит українців, але й активно завойовують іноземні ринки. Так, за перших три місяці 2013 експорт картоплі збільшився майже в 5,5 разів, помідорів — в 1,5, капусти — майже в 2, моркви, буряка, редьки, селери і ріпи — в 75, а цибулі — в рекордних 127 разів. Тому виробники не тільки успішно просувають овочеву вітчизняну продукцію за кордон, а й отримують доходи. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Українці поступово забувають, що таке іноземні овочі. У нашій країні виробляється достатньо цієї продукції, щоб задовольнити внутрішній попит. Крім того, ми успішно виходимо на зовнішні ринки. Тільки за рік ми змогли в рази, і навіть в сотні разів, збільшити обсяги експорту овочів. Тепер українську картоплю, помідори, цибулю, капусту, моркву, буряк і огірки можна зустріти на полицях країн світу», — зазначив Микола Присяжнюк.

За перших три місяці поточного року порівняно з відповідним періодом минулого року експорт картоплі зріс з 1,2 тисячі тонн до 7,0 тисячі, помідорів — з 574 тонн до 813, цибулі — з 285 тонн до 36,4 тисячі тонн, капусти — з 1,1 тисячі тонн до 2,1 тисячі, моркви, ріпи, буряка, редьки і селери — з 119 тонн до 8,8 тисячі тонн.

Поряд із зростанням обсягів експорту, ціни на овочеву продукцію в минулому місяці теж дещо збільшилися. Тому ціна, яка зараз встановилася на ринку, дозволяє як виробникам отримувати гідну оплату за свою роботу, так і покупцям не витрачати на овочі багато грошей.

«У квітні сталося сезонне зростання вартості овочів. Хоча, за даними Держкомстату, їх ціна все одно нижче минулорічної на 16,6%. Зараз ми очікуємо новий урожай, тому ціна буде стабільною», — підкреслив міністр.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Україна збільшила імпорт продуктів в країни ЄС

23 травня 2017, 17:26

В Україні полуниця за тиждень подешевшала відразу на 30%

18 травня 2017, 17:21

Останні новини за сьогодні: