Новини / Економіка / Укрнафта відмовляється поставляти газ населенню. НАК «Нафтогаз» погрожує судом
25 вересня 2007, 08:48
Розмір шрифта: А А А

Укрнафта відмовляється поставляти газ населенню. НАК «Нафтогаз» погрожує судом

Укрнафта відмовляється поставляти газ населенню. НАК "Нафтогаз" погрожує судом, Нафтогаз України, Укрнафта, газ, державний бюджет, населення, суд
Укрнафта відмовляється поставляти газ населенню. НАК «Нафтогаз» погрожує судом

24 вересня НАК «Нафтогаз України» звинуватив «Укрнафту» в невиконанні вимог закону «Про державний бюджет України на 2007 рік» і постанов Кабінету міністрів, що зобов‘язують газовидобувні компанії, частка держави в яких перевищує 50%, постачати весь газ, видобутий ними в Україні, населенню.

Нагадаємо, 50%+1 акція компанії «Укрнафта» належить державі, 42% — групі «Приват». При цьому голова правління компанії Ігор Палиця призначений за ініціативою групи «Приват». Представники групи займають чотири з семи місць у наглядовій раді компанії, відзначає «Коммерсант-Украина».

«Нас дивує позиція керівництва «Укрнафти», що свідомо порушує законодавство, а також підхід секретаріату президента України, який, коментуючи газові питання, принципово не помічає антидержавницьку позицію компанії», — заявили в прес-службі «Нафтогаза».

Претензії до «Укрнафти» висуваються не вперше. Нагадаємо, у вересні минулого року тимчасова слідча комісія Верховної ради з питань перевірки ситуації з забезпеченя природним газом українських споживачів, розрахункам за нього і порушенням чинного законодавства звинуватила ВАТ «Укрнафта» і ДАТ «Чорноморнафтогаз» у продажу призначеного для населення газу промисловим підприємствам. Генпрокуратура почала розслідувати законність продажу газу, після чого обидві компанії відновили продаж газу населенню.

Генпрокуратура змусить «Укрнафту» виконати зобов’язання

24 вересня, в прес-службі ГПУ повідомили, що знов приступили до аналізу ситуації з продажем призначеного населенню газу промисловим споживачам. «Якщо буде встановлено, що «Укрнафта» порушила законодавство, її дії будуть оскаржені в суді, а винні понесуть покарання», — заявили у відомстві.

У самій «Укрнафті» свою незгоду продавати газ населенню пов‘язують з юридичною тяганиною, що виникла у відносинах з «Нафтогазом». «НАК «Нафтогаз» почав вимагати, щоб на всіх актах передачі газу було написано «для населення», — розповів директор юридичного департаменту «Укрнафти» В’ячеслав Карташев.

За його словами, зараз ведуться переговори з «Нафтогазом» про врегулювання виниклого конфлікту. У прес-службі «Нафтогаза» твердження Карташева назвали безпідставними.

»Про які акти може йти мова, якщо «Укрнафта» навіть не підписала договір з компанією, посилаючись на те, що там закладена дуже низька ціна«, — сказали в компанії. Нагадаємо, з початку року газ для населення повинен постачатися по 338 грн за тисячу кубометрів. Вартість обсягів, що недопостачає «Укрнафта» оцінюється в 74 млн доларів. Слід зазначити, що, поставляючи цей обсяг промисловим підприємствам, компанія змогла б отримати більш ніж у два рази більше — 162 млн доларів.

Юристи вважають, що в уряду достатньо інструментів для того, щоб змусити «Укрнафту» продавати газ населенню, а не промисловим споживачам. «Оскільки цілих два документи — закон і постанова уряду — вимагають продажу газу населенню, порушення цих документів посадовою особою може бути розцінене як зловживання службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків», — говорить керуючий партнер юридичної фірми «Astapov Lawyers» Андрій Астапов.

А юрист юридичної фірми «Пєсков і партнери» Геннадій Пєсков упевнений, що в уряду є можливість через суд зобов'язати «Укрнафту» поставити накопичений газ населенню.

Довідка: заборгованість ВАТ «Укрнафта»

Україна видобуває на рік 20,2 млрд кубометрів природного газу. З них 16 млрд кубометрів видобуває дочірня компанія «Нафтогаза»»Укргазвидобуток", ще 3 млрд кубометрів на рік видобуває ВАТ «Укрнафта». Населення споживає 19,1 млрд кубометрів газу на рік. Відповідно до постанови Кабміну №1729, газовидобувні підприємства державного сектора економіки, зокрема ВАТ «Укрнафта», здійснюють продаж природного газу власної здобичі тільки для потреб населення.

За даними НАК «Нафтогаз», у 2005 році «Укрнафта» недопостачала компанії 2,86 млрд кубометрів, у 2006 році — 2,95 млрд кубометрів, а з початку 2007 року — 1,1 млрд кубометрів природного газу. У НАК повідомляють, що з березня по травень «Укрнафта» надала 792 млн кубометрів газу на потреби населення, проте в червні знову припинила ці постачання.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: