Новини / Економіка / На зелену енергетику України вже працюють 107 об"єктів, їхня кількість стрімко зростає
1 червня 2012, 11:44
Розмір шрифта: А А А

На зелену енергетику України вже працюють 107 об"єктів, їхня кількість стрімко зростає

На зелену енергетику України вже працюють 107 об"єктів, їхня кількість стрімко зростає, альтернативна енергетика, Микола Пашкевич, зелений тариф, сонячна електростанція
На зелену енергетику України вже працюють 107 об"єктів, їхня кількість стрімко зростає

Україна впевнено розвіює міфи про передчасність розвитку альтернативної енергетики і про те, що їй ця галузь не під силу. Країна робить перші, але впевнені кроки щодо розвитку сфери відновлюваних джерел електроенергії (ВДЕ), заявив на прес-конференції в Києві голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Микола Пашкевич.«Запевняю всіх — галузь відбулася. 107 чинних об‘єктів потужністю 411 МВт і 63 суб’єкта господарювання говорять самі про себе. Зараз ми маємо 76 гідроелектростанцій, 11 вітропарків, 18 сонячних станцій і 2 біоенергетичних об‘єкта»», — особливо відзначив він.Крім того, на різних стадіях розвитку перебувають проекти загальною потужністю, наприклад, в вітровій енергетиці — близько 3000 МВт, у сонячній — близько 1000 МВт. Всі ці фактори є прямим підтвердженням того, що Україна рухається в правильному руслі, що наша держава реально зможе досягти 12% ВДЕ в енергобалансі країни до 2020 р., як того вимагають європейські директиви. Звичайно, проблем багато, але український набір далеко не найгірший, через це проходили сотні країн», — підкреслив глава Агентства.М.Пашкевич повідомив, що в 2011 р. розвиток відновлюваної енергетики значно випередило традиційну.

Загальна потужність введених в експлуатацію об’єктів ВДЕ склала 257 МВт, що на 4% більше в порівнянні з 2010 р. При цьому в першому кварталі 2012р. вироблено 155,6 млн. кВт * год. електроенергії, що становить 47% загального обсягу виробництва електроенергії в 2011 р. Обсяг приватних інвестицій у цю сферу склав 20 млрд. грн. Глава Госенергоеффективності особливо відзначив, що в 2012 р. більше 100 суб‘єктів господарської діяльності в Україні отримають «зелений тариф». «На сьогодні в цій галузі в будівництві сонячних електростанцій вже 70 об’єктів і 60 суб‘єктів господарської діяльності, які отримують» зеленої тариф «. А в цьому році ми будемо мати вже більше 100 суб’єктів господарської діяльності, які отримали дозволи на відведення землі, на виході в Цього року дозвіл на підключення системи», — зазначив М.Пашкевич.

При цьому він поінформував, які нові потужності вже будуються або плануються до будівництва в 2012 р. Зокрема, чеська група компаній Ekotechnik Praha закінчить розпочате в минулому році будівництво 42 МВт ФЕС в Київській обл. (М.Богуслав), почне інсталяцію 50 МВт СЕС в Дніпропетровській обл., А також розробляє масштабні проекти у Вінницькій обл. на території 600 га (на яких можна розмістити сонячні батареї потужністю 300 МВт) та СЕС в Закарпатській обл. потужністю 80 МВт;Також французька компанія Helios Strategia планує побудувати в Україні кілька сонячних станцій потужністю 7 МВт на дахах будинків — промислових, муніципальних і приватних будинків. Компанія «АНТ Груп» готує проект сонячної електростанції Sunshine City в місті Буча Київської обл. потужністю 30 МВт. Німецька компанія «WKN Windkraft Nord AG» інсталюється два вітроелектростанції в Красноперекопському і Джанкойському районах Криму, ще 8 вітроустановок мегаватного класу встановить в Херсонській обл. компанія «Віндкрафт України».Крім того, компанія Star Ua планує будівництво великих сонячних проектів в Херсонській обл. на території 1,5 тис. га, потужність проектів може скласти 750 МВт. Компанія «Ренджі Девелопмент» побудує у Вінницькій області 6 фотоелектричних станцій сумарною потужністю 50 МВт. Німецька компанія «Віндгард» почала активну фазу будівництва вітропарку в Краснодонському районі Луганської обл. потужністю 400 мВт, ізраїльська SunElectra планує побудувати в 2012 р. в Одеській обл. близько 10 СЕС загальною потужністю 25-30 МВт.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: