Новини / Економіка / Підвищення вимог до капіталу банків Європи збільшило нестабільність у регіоні
12 березня 2012, 10:10
Розмір шрифта: А А А

Підвищення вимог до капіталу банків Європи збільшило нестабільність у регіоні

Підвищення вимог до капіталу банків Європи збільшило нестабільність у регіоні, капітал банків, єврозона, стрес-тест, Європа, грошово-кредитні відносини
Підвищення вимог до капіталу банків Європи збільшило нестабільність у регіоні

Заклики європейських регуляторів до збільшення капіталу банків регіону збільшили стурбованість щодо стійкості фінансового сектора єврозони і викликали побоювання щодо скорочення кредитування банками домогосподарств і бізнесу, випливає з квартального огляду Банку міжнародних розрахунків (Bank for International Settlements, BIS)

У жовтні 2011 року на саміті глав країн ЄС було вирішено, що ключовий показник достатності основного капіталу системоутворюючих банків Євросоюзу (відношення ключового капіталу core tier 1 до зважених за ризиком активів) повинен бути збільшений до 9% до червня наступного року.

За підсумками останніх банківських стрес-тестів в Європі, результати яких були опубліковані 8 грудня 2011-го, регулятор рекомендував банкам системоутворюючим ЄС підвищити капітал на 114, 685 млрд. євро для задоволення вимог влади регіону. Це на 8,253 млрд. вище колишньої, річної оцінки.

BIS вважає, що дані вимоги підігріли побоювання щодо того, що європейським банкам доведеться продавати активи та скорочувати обсяги кредитування, що призведе до послаблення економічної активності в регіоні в цілому.

Останні дані організації вказують, що обсяг кредитування з боку банків єврозони в останньому кварталі 2011 року зменшився на 0,5%. У той же час організація вважає, що від більш сильного скорочення кредитування єврозону вберегла діяльність інших кредиторів, менеджерів з управління активами, а також інвесторів ринку облігацій.

Банк міжнародних розрахунків — міжнародна фінансова організація, основними функціями якої є сприяння співпраці між центральними банками і полегшення міжнародних фінансових розрахунків. Фахівці банку також регулярно проводять дослідження в галузі економіки та грошово-кредитних відносин.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: