Новини / Економіка / У Кабміні вирішили переглядати тариф кожні півроку: як можуть перерахувати вартість газу
26 лютого 2017, 10:29
Розмір шрифта: А А А

У Кабміні вирішили переглядати тариф кожні півроку: як можуть перерахувати вартість газу

У Кабміні вирішили переглядати тариф кожні півроку: як можуть перерахувати вартість газу, тариф на газ, імпортний газ, Ціна, Населення України
У Кабміні вирішили переглядати тариф кожні півроку: як можуть перерахувати вартість газу

У 2016 році в Україні тариф на газ для населення підвищили до 6,8 гривні за кубометр. Варто нагадати, що до подорожчання українці купували газ по 3,6 гривні за кубічний метр.

В уряді пояснили: вартість блакитного палива для населення залежить від ціни на імпортний газ. У цьому році газ з Європи подорожчав для України з 185 до 245 доларів, експерти у сфері енергетики впевнені: це призведе до зростання тарифу. Цього тижня Кабмін ухвалив рішення переглядати тариф кожні півроку. Було з‘ясовано, як може зміниться вартість блакитного палива для українців.

Тариф на газ для населення визначається за формулою: вартість імпортного газу × курс долара + ПДВ + транспортування + розподіл + націнка Нафтогазу, пояснюють у Міністерстві економрозвитку. Коли приймався чинний тариф на газ, вартість імпортного блакитного палива була на рівні 185 доларів. А в бюджеті на цей рік газ Україна буде купувати за 246 доларів.

В результаті уряду доведеться знову підвищити тариф на газ для населення, упевнений член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрія Корольчук. Екс-начальник Управління по зв’язках з громадськістю «Нафтогазу» Валентин Землянський підрахував: газ, згідно з формулою Кабміну, буде коштувати 9600 гривень за тисячу кубометрів (на даний момент 6800 гривень). У той же час Юрій Корольчук переконаний, що економічно обґрунтований тариф на газ зросте на 25-60% (до 8,5-11 тисяч гривень). «Якщо ціна мінімально на 1500 гривень не зросте, це означає тільки одне – ринок і далі регулюється вручну, уряд контролює ціни, і ніякого ринку немає. А цю різницю держава буде покривати з бюджету», – розповідає Юрій Корольчук.

Згідно з постановою Кабміну №90 від 21 лютого, тарифи переглядатимуть два рази на рік – до першого квітня до першого жовтня. При перегляді тарифу будуть враховувати середньомісячні показники цін на газ на німецькому хабі NCG (за півріччя) з урахуванням витрат на транспортування до українського кордону і входу в ГТС в перерахунку на офіційний курс НБУ, а також тарифи на транспортування, розподіл і націнку «Нафтогазу«. У той же час в Кабміні кажуть, що на даний момент переглядати ціни на газ не планують.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: