Новини / Економіка / Чому і як в Україні падає промислове виробництво
25 червня 2015, 15:18
Розмір шрифта: А А А

Чому і як в Україні падає промислове виробництво

Чому і як в Україні падає промислове виробництво, промислове виробництво, металургія, Донбас, АТО
Чому і як в Україні падає промислове виробництво

Минулого тижня Держстат оприлюднив свіжі дані з обсягів промислового виробництва. На перший погляд, уповільнення падіння промвиробництва з 21,7% у квітні, порівняно з минулим роком, до 20,7% у травні є сигналом до початку відновлення.

Минулого тижня Держстат оприлюднив свіжі дані з обсягів промислового виробництва. На перший погляд, уповільнення падіння промвиробництва з 21,7% у квітні, порівняно з минулим роком, до 20,7% у травні є сигналом до початку відновлення. Але насправді це не так, інформує еizvestia.com.

Обвал економіки в травні минулого року поліпшив порівняльні цифри динаміки промвиробництва в цьому році. Низька порівняльна база буде продовжувати «покращувати» економічні показники країни у другій половині 2015 року.

У травні промвиробництво впало на 0,2% порівняно з попереднім місяцем. Цей результат, безумовно, краще, ніж падіння на 2% у квітні порівняно з березнем.

Уповільнення падіння забезпечено в основному металургами, коксохіміками і гірниками, тобто галузями, які зав‘язані на Донбас. Так, наприклад, обсяги виробництва в металургії зросли в травні, порівняно з квітнем, на 7,6%.

Цьому посприяв запуск виробництва на металургійних і коксохімічних заводах, розташованих у зоні АТО. Однак, це зростання може в будь-який момент зупинитися в разі ескалації військового конфлікту.

Українська економіка продовжує відчувати негативний вплив конфлікту на Донбасі. Цей регіон, що включає Донецьку та Луганську області, в 2013 році (до війни) забезпечував до 25% промислового виробництва країни.

Причому, негативний вплив відображається не тільки в скороченні виплавки сталі на металургійних гігантів. Економіка – це взаємопов’язаний механізм. Падіння видобутку вугілля, виробництва коксу і стали викликало значне скорочення капітальних інвестицій в галузі, що в свою чергу негативно вплинуло на машинобудування.

Так, у травні обсяг випуску продукції машинобудівних підприємств скоротився на 10,5%, в порівнянні з минулим місяцем.

Транспортна і економічна блокада призвела до того, що продукти українських виробників в зоні АТО, де проживає за нашими оцінками близько 2,8 млн осіб, активно замінюються аналогічними продуктами з Росії.

Крім конфлікту на Донбасі негативний вплив на виробництво споживчих товарів надає закриття російського ринку, обмеження поставок українських продуктів в Крим, а також скорочення доходів українців.

Так, середня реальна зарплата впала на 29,6% в квітні – порівняно з минулим роком. В результаті обсяги виробництва в харчовій промисловості скоротилися в січні-травні на 12,4%, а в фармацевтиці – на 13,2%, порівняно з минулим роком.

Таким чином, говорити про початок відновлення української промисловості поки що передчасно. Індекс промвиробництва у другій половині 2015 року буде поліпшуватися, насамперед, за рахунок низької порівняльної бази.

Реальне ж відновлення промисловості може початися в кращому разі лише наступного року.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Посол Японії в Україні особисто відвідує Донбас, щоб перевірити, куди йдуть мільйони доларів

6 квітня 2017, 17:10

42% переселенців хочуть повернутися назад — опитування

31 березня 2017, 16:36

Бійці АТО зробили з Леніна Шевченка (фото)

9 березня 2017, 10:43

Останні новини за сьогодні: