Новини / Економіка / Вітроенергетика очолила енергосектор Євросоюзу
20 лютого 2009, 08:35
Розмір шрифта: А А А

Вітроенергетика очолила енергосектор Євросоюзу

Вітроенергетика очолила енергосектор Євросоюзу, енергія вітру, електрика, євросоюз, ядерна енергія, вітротурбіна
Вітроенергетика очолила енергосектор Євросоюзу

Статистичні дані EWEA, Європейській асоціації енергії вітру, показують, що 43 відсотки всіх нових систем виробництва електрики, побудованих в Євросоюзі минулого року, були ветроенергосистемамі, і цей показник перевищує показники по всіх інших технологіях, включаючи газ, вугільну і ядерну енергію. В цілому тут було побудоване і введене більше 19650 мегават нової енергетики. Частка сумарної потужності газових енергосистем склала 35 відсотків, нафтових 13 відсотків, вугільних 4 відсотки, гідротехнічних 2 відсотки. Вперше енергія вітру стала провідною енерготехнологією Європи. В цілому до кінця 2008 року в Євросоюзі працювало 64949 мегават ветроферм, на 15 відсотків більше, ніж в 2007 році. «Ці дані показують, що енергія вітру, безперечно, є вибором номер один в русі Європи до чистої, місцевої поновлюваної енергії», сказав керівник EWEA Християн Кьяєр.

В середньому протягом кожного робочого дня 2008 року було встановлено 20 ветротурбін. До кінця року в галузі було найнято в цілому 160 тисяч робочих безпосередньо і побічно. Сума інвестицій наблизилася до 11 мільярдів євро. Енергопотенціал вітру, встановлений в кінці 2008 року, року нормального вітру, проводить 142 тераватта електрики, що складає приблизно 4, 2 відсотки потреби Євросоюзу, і допомагає щорічно уникати емісії 108 мільйонів тонн вуглекислого газу, що еквівалентно вилученню більш ніж 50 мільйонів автомобілів з доріг Європи.

«Енергія вітру є прикладом розумних інвестицій, які примушують гроші громадян Євросоюзу працювати в їх власних економічних системах замість того, щоб віддавати ці гроші країнам, що експортують паливо», прокоментував Кьяєр. «Вкладати засоби в енергію вітру означає підтримувати провідну технологію, захищати клімат, означає енергетичну незалежність, комерційні можливості і робочі місця».

Відстають Німеччина і Іспанія. У 2008 році сумарна ветромощность Німеччині склала 1665 мегават, Іспанії 1609 мегават. В цілому ж для минулого року характерніша збалансованіша експансія, продемонстрована Францією, Великобританією і Італією, тобто частиною другої хвилі країн, які забезпечують реальний імпульс в справі здобичі енергії з вітру. У 2008 році приріст Італії склав 1010 мегават, загальний потенціал 3736 мегават, Франції 950 і 3404 мегавати, Великобританії 836 і 3241 мегават відповідно.

Сьогодні кожен з десяти таких держав-членів Євросоюзу, як Німеччина, Іспанія, Данія, Франція, Італія, Нідерланди, Португалія, Великобританія, Швеція і Ірландія, це більш ніж третина, має більше тисячі мегават встановленої потужності енергії вітру. Нижче за цю планку тільки Австрія з 995 і Греція з 985 мегаватами. І вперше в 2008 році стала добре помітна третя хвиля. Це був найрезультативніший рік для нових держав-членів Євросоюзу.

Як повідомляє «Будівництво і нерухомість», Угорщина подвоїла свою потужність до 127 мегават, Болгарія потроїла свою потужність з 57 до 158 мегават. У Польщі, одного з молодих ринків, що найшвидше ростуть, тепер є 472 мегавати проти недавніх 276. Внесоюзник Туреччина потроїла свій ветроенергопотенциал з 147 до 433 мегават. Нарешті, в плані офшорної вітроенергетики в 2008 році було додано 357 мегават, і тепер в цілому цей потенціал складає 1471 мегават. Майже 2,3 відсотка повної встановленої потужності Євросоюзу тепер є офшорними.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: